xcounter
#

Жага протистояти Китаю змусила Трампа змінити своє рішення щодо штучного інтелекту

Жага протистояти Китаю змусила Трампа змінити своє рішення щодо штучного інтелекту
394

США приєдналися до міжнародної групи з встановлення етичних керівних принципів використання штучного інтелекту. Адміністрація Трампа раніше відхилила цю ідею.

Міністри науки і технологій з "Великої сімки" (G7), провели відео-конференцію 28-го травня і пообіцяли співпрацювати, щоб запустити глобальне партнерство з штучного інтелекту. Головний директор Білого дому за технологіями Майкл Краціос (Michael Kratsios) заявив, що важливо встановити загальні демократичні принципи в противагу китайським технологіям, які загрожують свободі громадян.

Головний директор Білого дому за технологіями Майкл Краціос
Краціос заявив, що Китай використовує ШІ таким чином, що це вступає в прямий конфлікт з цінностями США
Китайські технологічні компанії намагаються сформувати міжнародні стандарти розпізнавання осіб і спостереження в Організації Об'єднаних Націй", - каже він

Минуло майже два роки після того, як лідери Канади і Франції оголосили, що вони формують групу з використання ШІ. Але тоді адміністрація Трампа була проти такого підходу, стверджуючи, що занадто велика увага до регулювання буде перешкоджати інноваціям в США. За словами Краціоса, до вступу США сприяли переговори за останній рік і зміни в складі групи.

Читайте також: Війська США поповняться новою секретною зброєю (відео)
Велика Семірка використання штучного інтелекту Трамп
Трамп змінив своє рішення та вступив до міжнародної групи з використання ШІ

Краціос порівняв нове партнерство з минулими зусиллями США щодо стримування впливу Китаю на бездротові технології 5G. Ідеї як 5G і ШІ, полягають в тому, щоб встановити ліміти для китайських компаній, що прагнуть масштабуватися, сказав він. Протягом багатьох років американські технологічні керівники припускали, що дії Китаю можуть підірвати свободу слова у всьому світі, оскільки за законом компанії в Китаї зобов'язані піддавати цензурі політично важливі теми, водночас надаючи владі доступ до даних користувачів.

Санкции США против Huawei
У березні 2020 року США посилили санкції проти Huawei через загрозу національній безпеці

Хоча основним мотивом США може бути прямий вплив на Китай, "участь США є критичною через велику роль, яку американські технологічні фірми грають в глобальному масштабі", каже Кей Матізен (Kay Mathiesen), доцент кафедри комп'ютерної етики в Північно-Східному університеті в Бостоні.

Якщо все піде за планом, "Велика сімка" зможе укласти угоди, які сприятимуть розвитку ШІ та зупинить його злочинне використання. Але не варто забувати, хоч США і лідирує в області ШІ, китайські технології швидко наздоганяють, та їх загальні інвестиції в дослідження і розробки можуть перевершити США протягом 10 років.

Читайте також: США та Японія програють Китаю, якщо...