xcounter
#

Війська США поповняться новою секретною зброєю (відео)

Зброя призначена для бою в умовах міста
Зброя призначена для бою в умовах міста
1416

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США (DARPA) в рамках проекту project Underminer розробляють робота-черв'яка, який може самостійно рити великі тунелі.

DARPA, який є передовим науково-дослідним підрозділом Пентагону, фінансує одну з найдивніших роботизованих концепцій: робота, який імітує дощового хробака для риття підземних тунелів.

Це частина зусиль по демонстрації роботизованих технологій тунелебудування, які забезпечать надійний спосіб поповнення запасів армії США в зонах бойових дій.

Читайте також: Як зміниться ринок індивідуального бронезахисту через 10 років: дослідження

Компанії General Electric (GE) запевняє, що вони отримали грант у розмірі 2,5 мільйонів доларів від DARPA на створення робота-черв'яка. Вони також зазначили, що це програма, яка хоче "продемонструвати можливості швидкого будівництва тактичних тунельних мереж для підтримки важливих військових операцій".

General Electric розробка робота черв'яка
General Electric отримали 2,5 мільйони доларів на розробку робота для армії США

General Electric планують створити такого робота за 15 місяців. Він повинен прокладати тунель довжиною 500 метрів і 10 сантиметрів в діаметрі зі швидкістю 10 сантиметрів в секунду. Операційний робот-черв'як, що працюватиме на збройні сили США, ймовірно, буде значно більшого розміру, та здатний переміщати велику кількість припасів.

Underminer project робот для будівництва тонелей
Художня концепція операційної технології Underminer

У GE будуть використовувати біоміметику - імітацію рішень, які використовують живі істоти, для розробки інженерних та технологічних методів. Ключ до підземного пересування - штучні м'язи, які здатні надуватися і скорочуватися, як у справжнього хробака, просуваючи робота вперед.

Залишається одне з головних питань прокладки тунелів роботом-черв'яком - навігація. Використання популярних радіотехнологій, таких як GPS, буде неможливо під землею без складних систем.

Роботу, ймовірно, буде потрібна якась інерціальна навігаційна система, яка зможе перекладати наземні GPS-координати між двома точками у підземний маршрут. Але як це буде реалізовано, в General Electric поки не розповідають.

Читайте також: ​Не просто проліт над Україною: американські B1В Lancer відпрацювали знищення кораблів у Чорному морі