xcounter
#

Ворогу не буде порятунку: США заявляють, що нові ударні дрони Switchblade посилять захист міст України

А за першою сотнею смертельних безпілотників будуть і подальші поставки
37574
Запуск дрона-камікадзе Switchblade, ілюстративне фото з відкритих джерел
Запуск дрона-камікадзе Switchblade, ілюстративне фото з відкритих джерел

У Пентагоні підтвердили, що найближчим часом Україна отримає нові ударні баражучі боєприпаси Switchblade.

У середу на слуханнях комітету зі збройних сил Палаты представників у Конгресі помічник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Уолландер (Celeste Wallander) підтвердила, що 100 безпілотних літальних апаратів Switchblade є частиною американського пакету військової допомоги, що поставляється в Україну. Про це повідомляє CNBC.

Запуск дрона-камікадзе Switchblade, ілюстративне фото з відкритих джерел

Раніше повідомлялося, що безпілотні літальні апарати, виготовлені компанією AeroVironment, входять до пакету термінової військової допомоги Україні на 800 мільйонів доларі. До цього пакету також входять ПЗРК та ПТРК, стрілецьке озброєння, бронежилети та боеприпаси тощо.

Читайте також: Пентагон підтвердив, що шукає варіанти для передачі Україні ЗРК С-300 зі Словаччини

У ході зустрічі представників Пентагону та американських законодавців, як пише видання Defense News, конгресмени виступали за те, щоб швидше поставити до України значну кількістю безпілотників, які можуть суттєво ускладнити російським військам проведення наступальних дій з захоплення українських міст, і безпосередньо Києва.

Інфографіка, що відображає ТТХ баражуючого боєприпасу Switchblade, ілюстративне зображення з відкритих джерел

На питання, чи буде достатньо 100 баражуючих Switchblade, щоб знищити логістичні конвої російських сил, командуючувач силами США та НАТО в Європі генерал Тод Уолтерс сказав: "Я переконаний, що коли ми передамо перший комплект Switchblades, від українців будуть побажання і про більші поставки”.

Що ж це правда - Україні зараз потрібно набагато більше сучасної зброї, аби позбавити агресора жодного бажання зазіхати на нашу землю.

Зовнішній вигляд баражуючого боєприпасу Switchblade, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Раніше баражуючі боєприпаси Switchblade в Україну ще не постачалися. Ці ударні дрони від компанії AeroVironment представленні у двох варіантах комплексу: легкий Switchblade 300 та важкий Switchblade 600. Незрозуміло, який саме варіант буде поставлений Україні.

Більш потужний Switchblade 600 призначений для ураження важкої бронетехніки (у т.ч. танків). Він важить 23 кг, але його також можна переносити, а час його встановлення 10 хв. Дрон може атакувати цілі на 40 км та перебувати у повітрі до 40 хвилин, швидкість атаки у нього 185 км/год. Бойова частина дозволяє атакувати цілі зверху - так само, як у ПТУР Javelin.

Система управління баражуючим боєприпасом Switchblade, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: Розвідки США та Великобританії оцінили стан та можливості армії РФ під Києвом