Рашисти вирішили похизуватись своєю новою розробкою - 30-мм протидроновим боєприпасом для автоматичних гармат. Новинку вперше публічно покажуть на виставці World Defense Show 2026 у Саудівській Аравії, яка не цурається запрошувати рашистів.
Снаряд демонструється від найбільшого об'єднання російського військово-промислового комплексу "Ростех", без вказання самого розробника. Також жодних деталей щодо самого боєприпасу не наведено. Окрім того, що він "з дистанційним підривом" та призначений для боротьби із БПЛА завдяки шрапнельному начиненню.
Читайте також: Чехія активно використовує лише чверть зі своїх літаків L-159, але відмовляється продавати їх Україні проти дронів

"Прицільний комплекс розраховує найбільш вигідну точку підриву залежно від траєкторії польоту цілі, що дозволяє дістати дрон шрапнеллю. Введення часу для детонації відбувається автоматично по оптичній лінії. Снаряд дозволить значно підвищити ефективність 30-мм гармат, встановлених на різних платформах, при стрільбі по безпілотникам", - додано пояснення.
Також уточнено, що він призначений для автоматичних гармат 2А42, а також наведений й перелік потенційних засобів, що зможуть використовувати цей боєприпас: БМП-2, БМПТ, а також вертольоти Ми-28НМ та Ка-52М.

Але рашисти, коли розповідають про своє "анлоговнєтні" розробки дуже часто оминають ключові аспекти. Наприклад, конкретно у цьому випадку, а як саме штатна радянська гармата 2А42 буде програмувати цей боєприпас.
Справа в тому, що такі снаряди з програмованим підривом не є ноу-хау. Зокрема одразу можливо згадати про AHEAD від Rheinmetall для Skynex та Skyranger, GPR-AB-T від CTA для французької CTAS40, чи 3P від BAE Systems для Tridon Mk2, які для ЗСУ профінансували Швеція та Данія.
У ці снаряди у казеннику, або, у найбільш довершених системах - під час вильоту зі ствола, закладається прецизійно точний час підриву. Він обраховуються цифровою системою управління вогнем на основі даних щодо дальності до цілі та прогнозу траєкторії її польоту.
І без такої високоточної системи, як і без самого програматора боєприпасів, цим новим російським боєприпасом можна стріляти з автоматичної гармати 2А42 лише як звичайним осколково-фугасним 3УОФ8. Тобто використання такого боєприпасу буде можливим лише після модернізації самих гармат та систем управління вогнем на сучасні цифрові.
Також, доволі дивною є вказівка про те, що снаряд саме для гармати 2А42, а у переліку "носіїв" - наземна бронетехніка, що не має жодної можливості ефективно боротися з БПЛА через відсутність засобів їх виявлення. А от тема використання цього ж боєприпасу на спеціалізованому зенітному "Панцирь" не згадана.

Зазначимо, що "Панцирь", як і "Тунгуска", використовують 30-мм автоматичну гармату 2А38, яка так саме використовує осолково-фугасні 3УОФ8 та осолково-трасувальні 3УОР6, що використовуються і з 2А42. І те, що рашисти не згадали про таку важливу деталь та не позиціонують свій новий боєприпас для "Панциря" виглядає доволі дивним.
Можливо це пов'язано із тим, що автоматична гармата 2А38 має швидкостільність від 1950 до 2500 пострілів на хвилину, а от швидкодія російських систем управління вогнем та системи програмування боєприпасів не встигає за таким темпом.
Але це не виключає, що тепер "Ростех" спробує створити нову зенітну систему фактично під свій новий 30-мм боєрипас, що вимагатиме модернізації радянської автоматичної гармати 2А42 та створення відповідної системи управління вогнем.
Читайте також: Єдиного в країні виробника винищувачів відсторонили від створення літака п'ятого покоління AMCA у Індії









