xcounter
#

У РФ є "секретний" атомний "Лошарик", якому треба ще три-чотири роки на ремонт, що триває з 2019

32268
Ілюстративне зображення підвоного човна АС-31 "Лошарик" на глибині
Ілюстративне зображення підвоного човна АС-31 "Лошарик" на глибині

Підводний човен "Лошарик", призначений для диверсійної діяльності, було спущено на воду у 2003 році

Російський флот має у своєму активі глибоководний атомний човень АС-31, відомий як "Лошарик", який у липні 2019 року постраждав від пожежі, в результаті якої були пошкоджені радіоелектронні прилади, акустичне та навігаційне обладнання і навіть нібито деякі титанові частини корпусу — причиною пожежі став вибух одного з "імпортозаміщених" акумуляторів, а одразу ж після цієї події рашисти заявляли, що у стислі терміни відремонтують цей підводний човен.

Втім, згодом через чергу на судноремонтному заводі "Звездочка", який обслуговує атомні підводні човни замість проведення ремонту "Лошарик" було переведено у стан очікування, і вже у 2020 році росіяни заявляли, що строки ремонту перенесені на 2021 рік, мовляв, тоді проведуть вивантаження активної зони реактора та розпочнуть ремонт субмарини.

Читайте також: "Панцир" чи Magura з Р-73: є дві версії, як рашисти втратили свій Ка-29, і обидві досить цікаві
підводний човен
Одне з небагатьох фото "Лошарика"

А вже у 2023 році російські пропагандисти говорили про те, що невдовзі мають поміняти обладнання на субмарині, а загалом ремонт цього підводного човна триватиме мінімум до 2024 року, а в стрій повернуть не раніше 2025 — бо близько року триватимуть випробування.

Тоді як вже на початку року ворожі ЗМІ з посиланням на джерела в "оборонці" розповідали, що основні ремонтні роботи над "Лошариком" завершені, і далі його чекають випробування, разом із заглибленням на максимальну позначку у 6 км.

Втім, зараз російські пропагандисти розповідають ось таке — що ремонт підводного човна "Лошарик" розпочався лише цього року, і що він триватиме ще три-чотири роки — нібито через потребу демонтажу аварійного відсіку субмарини. Мовляв, були проведені додаткові дослідження і прийнято рішення про додаткові роботи над корпусом субмарини.

Таким чином, рашисти зможуть повернути у стрій свій глибоководний "Лошарик" орієнтовно аж у 2027-2028 роках. Тобто — щоб відремонтувати цей підводний човен після пожежі росіянам знадобиться ледь не дев’ять років з урахуванням всіх затримок і "неочікуваних" поворотів.

АС-31
АС-31 "Лошарик"

Нагадаємо, що АС-31 з неофіційним прізвиськом "Лошарик" (відома також як АС-12) це "таємничий" глибоководний атомний підводний човен, який нібито здатен заглиблюватися аж на 6 км (досі демонструвалося заглиблення на вдвічі меншу глибину). По суті ця машина призначена для диверсійної діяльності на значних глибинах, її цілями можуть бути, наприклад, підводні комунікації. Заявляється, що субмарина не має на борту озброєння.

Читайте також: Чи може Південна Корея робити ракети під M270, бо якщо так - нам це треба