xcounter
#

У ПС ЗСУ оголосили скільки загалом вдалось збити Х-47 "Кинжал" та чому часом передають лише пускові, а не ЗРК у зборі

Пускова ЗРК Patriot (всі фото ПС ЗСУ)
Пускова ЗРК Patriot (всі фото ПС ЗСУ)
16793

Також у Командуванні Повітряних сил ЗСУ ще раз на пальцях пояснили, чи може РФ повторити торішню осінньо-зимову ракетну кампанію з ударами по критичній інфраструктурі

Попри те, що у РФ спеціально створювали "гіперзвукову" ракету Х-47 "Кинжал" для прориву будь-якої протиракетної оборони, Збройні Сили України не лише зруйнували російську "міфологію" про можливості цієї зброї, а й сам сенс створення цієї ракети. А загалом, з першого факту перехоплення "Кинжалу" 4 травня у небі над Києвом, було перехоплено 15 цих ракет.

Про це розповів у доволі розлогому інтерв'ю речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат виданню "Новинарня", яке торкається значно більшого кола аспектів у питаннях роботи протиповітряної оборони України.

Читайте також: Чеська Tatra Trucks веде перемовини про тисячі вантажівок для ЗСУ – ЗМІ

Patriot ЗСУ

Зазначимо, що попри доволі детальні звіти від Повітряних сил існували випадки, коли повідомлялось при лише запущені. Й загалом ворог випустив по Україні з травня цього року, відповідно до звітів, 27 ракет Х-47 "Кинжал".

З них по Києву, який прикритий ЗРК Patriot від 13 одиниць (факт того, що саме Patriot прикриває столицю також вкотре підтверджено в інтерв'ю речником Командування ПС ЗСУ). Ще один "Кинжал" був 11 серпня перехоплений під час її прольоту над Київською областю, коли група з чотирьох ракет цілили по аеродромі під Коломиєю, при цьому три які долетіли - схибили.

Таким чином українські розрахунки на Patriot продемонстрували не лише 100% ефективність у перехопленні Х-47 "Кинжал" під час відбиття атак по Києву, який у теорії й мали захищати, а й відпрацювали по гіперзвуковій ракеті на її маршевій ділянці. Останнє до речі взагалі не факт, що задекларовано у публічних характеристиках комплексу.

Також увагу в інтерв'ю привертає увагу вже історичний аспект відносно початкової конфігурації ЗРК NASAMS, які прибули у жовтні 2022 року. Як виявилось тоді у складі комплексу було лише по три пускових. Враховуючи те, що у кожній пусковій по 6 ракет, це означає тодішню можливість комплексу за один раз збити лише до 18 цілей. Й зрештою пояснює чому, наприклад, Литва постачала до України додаткові пускові до цього ЗРК.

Таким чином, збільшення кількості пускових у комплексі природно збільшує його можливість знищувати більше цілей. І якщо у випадку з задачею ЗРК боротися з літаками противника це може й не мати у сучасній війні ключового значення, бо одночасне збиття 1,5 ескадрильї літаків за раз виглядає фантастичним. А ось у випадку з крилатими ракетами, які ворог одночасно запускає десятки одиниць - це необхідність.

На останок, серед великого об'єму інтерв'ю, можливо згадати найчастішу тему для обговорення - чи може РФ повторити минулорічну осінньо-зимову кампанію з ударами по критичній інфраструктурі України. Юрій Ігнат доволі слушно зазначив, що ворог почав її не у жовтні 2022 року, а ще 11 вересня атакувавши 12 крилатими ракетами Харківську ТЕЦ. І ця ракетна кампанія тривала до 12 березня й призвела до того, що у РФ банально вичерпались ракети.

Як зазначив речник, Кремль заліз у свій недоторканний запас ракет, а по балістичних ракетах "Искандер" взагалі у той, які не можна було чіпати. Й загалом, якщо брати лише крилаті ракети, то ворог за цей час випустив понад 1000 крилатих ракет та понад 1000 дронів-камікадзе. Тоді вдалось знищити 75% цілей, при цьому перші ЗРК середньої дальності почали надходили лише з жовтня, а основний тягар несли радянські комплекси та західні ПЗРК.

ЗРК Бук ЗСУ
Вогнева установка ЗРК "Бук" ЗСУ

Водночас тепер ворог за час вкрай обмеженого використання крилатих ракет у жовтні та листопаді, дійсно певною мірою накопичив їх. Бо якщо ворог загалом випускає орієнтовно до 100 ракет на місяць (орієнтовно 75 з них - крилаті), то все що не використано - йде "на склад". А для розуміння, якщо у жовтні РФ випустила, відповідно до звітів, шість крилатих ракет, то за весь листопад взагалі лише одну, тобто умовно до 150 крилатих ракет. Й саме на ту кількість запасів ворог й може розраховувати у плануванні ударів.

Саме тому, як зазначив Юрій Ігнат, саме літако-снаряди типу Shahed-136 й будуть основною масовою загрозою, яка потребує дешевої відповіді та відбиття їх навали зенітні артилерійські системи. Й саме тому посилення цього напряму має не менше значення, ніж збільшення кількості інших видів засобів ППО України.

Зазначимо, що за 27 днів листопада РФ вже випустила 327 Shahed-ів, а з початку рекордного із застосування у вересні загалом - 1112 одиниць, що вже більше за всю осінньо-зимову кампанію минулого року.

Читайте також: РФ уже вдруге каже про дивізії з бригад морської піхоти, але що з цього вийде