xcounter
#

Скільки треба ATACMS та чому Abrams для виваженого використання - головне з інтерв'ю Буданова

Abrams (всі фото: US DoD )
Abrams (всі фото: US DoD )
10084

ATACMS та Abrams часом вважаються ледь не головними видами озброєнь, які необхідні України, щоб швидко здобути Перемогу, але дивитись на них треба значно реалістичніше

Поки балістичні ракети ATACMS, як стверджують доволі авторитетні американські ЗМІ, вже знаходяться на фінальних етапах погодження передачі, а танки Abrams мають надійти до ЗСУ вже найближчими тижнями, може скластися хибне враження, що саме від цієї зброї залежить ледь не все.

Водночас очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов у доволі детальному інтерв'ю The Drive, пояснив, що окрім самого факту передачі ATACMS необхідно розуміти, що їх вплив на поле бою залежить й від кількості, а Abrams мають використовуватись вкрай виважено.

Читайте також: У США порахували, що лише кожен другий F-35 боєздатний та оголосили причини

Скільки потрібно ATACMS

Відносно балістичних ракет ATACMS, то в інтерв'ю, яке було зроблено у США до початку зустрічей української делегації із представниками американської влади, то Кирило Буданов зазначив, що питання їх передачі буде піднято під час перемовин.

ATACMS
ATACMS
Аргументація потреби в них максимально проста - ворог перемістив більшість командних пунктів та складів на відстань понад 85 км. Тобто поза межі дії ракет GMLRS для HIMARS. Але це не єдина ціль для цих ракет - пріоритетом для них, як до речі багаторазово зазначав Defense Express, є авіабази, для чого ідеально підходять ATACMS у касетному виконанні.

І в цій ситуації вкрай важливо розуміти, що таких ракет необхідно багато, як враховуючи кількість цілей для них, так і для забезпечення систематичності таких ударів. І, очільник ГУР прямо зазначив, що якщо ЗСУ отримають умовну 100 ракет - це не змінить ситуацію. Мова повинна йти про сотні ATACMS.

З боку Defense Express зазначимо, що якраз з цим може бути проблеми. Бо єдині публічні дані від 2007 року показують запаси ракет ATACMS у касетному спорядженні у версії M39A1 з дальністю 300 км на рівні 488 одиниць і їх виробництво припинилось у 2003 році. І з цього часу їх більше точно не стало.

Кількість ATACMS
Як будуть застосовувати Abrams

Ще один аспект - передача танків Abrams, у кількості 31 одиниці про які було оголошено ще на початку року. По-перше, як й у випадку з ATACMS кількість цих машин не дозволить їм стати game changer. По-друге, їх використання має бути вкрай виваженим.

"Їх слід використовувати дуже спеціально для дуже конкретних, добре продуманих операцій, бо якщо їх використовувати на передовій і просто в загальновійськовому бою, на полі бою вони довго не проживуть. Їх потрібно використовувати в операціях прориву, але дуже добре підготовлених", - зазначив Кирило Буданов.

Abrams
Abrams

А також пояснив, що зараз бойові дії на землі взагалі проходять майже без бронетехніки й все просування вперед - це робота піхоти, а не "бронетанкових кулаків". Причина цього у щільному мінуванні, у величезній насиченості протитанковими засобами переднього краю, у FPV-дронах, у роботі артилерії, яка починає завдавати удари по бронегрупі ще під час її висування. Додати треба й ударні вертольоти противника. Все це фактично нівелює можливість "танкових проривів".

Й у аналогічній ситуації ворог перебував під час спроб захопити Вугледар минулої зими, де ЗСУ палили російські бронегрупи й завдали величезних втрат противнику. При цьому, як зазначив Буданов, цією операцію командував особисто очільник генштабу РФ Герасімов, але після її провалу переклав відповідальність на підлеглих.

А коли все вирішує піхота під прикриттям артилерії, за словами очільника ГУР МОУ, необхідно збільшувати кількість артилерії та застосовувати далекобійні засоби ураження для знищення командних пунктів, складів та інші важливі тилові об'єкти.

Читайте також: Міноборони Данії визнало проблеми з Leopard 1A5, а далі цифри не порадують