xcounter
#

Скільки сьогодні коштує Bayraktar TB2, який і зараз купують в Європі

880
Bayraktar TB2, фото ілюстративне
Bayraktar TB2, фото ілюстративне

З одного боку сьогодні Bayraktar TB2 є ласою ціллю для засобів ППО, з іншого - Туреччина тестує на цей безпілотник нове далекобійне озброєння із дальністю у сотні кілометрів

Очільник оборонного відомства Хорватії Іван Анушич днями повідомив про те, що уряд країни зрештою погодив закупівлю для хорватського війська турецьких розвідувально-ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2.

Про це він повідомив у своєму акаунті у соцмережі X (раніше Twitter), відзначивши також про рішення із підготовки закупівлі танків Leopard 2A8 та технічного обслуговування винищувачів Rafale.

Читайте також: Перший турецький Bayraktar TB2 пішов "на пенсію": після понад 750 бойових вильотів і 10 тисяч годин нальоту

Як пише видання Breaking Defense, відповідно до слів міністра оборони Хорватії турецька компанія Bayakar надала їм "інформативну пропозицію по конфігурації Bayraktar TB2 на основі моделі "повного пакета", сума угоди оцінюється у 95 млн доларів.

За ці кошти Хорватія має отримати шість безпілотників з камерами для розвідки, а також базовим комплектом озброєння, диспетчерська, дві станції управління та контролю, тренажер, а також запасні частини, завдяки яким хорватське військо забезпечить одразу 4 тисячі льотних годин (нагадаємо, нещодавно у Туреччині пішов "на пенсію" Bayraktar TB2, який має 10 тисяч годин нальоту).

Звичайно, що тут важко окремо порахувати, скільки ж коштує один "голий" безпілотник, але у грубому підрахунку йдеться про 15,8 млн доларів за борт із озброєнням та, власне, усім необхідним для його експлуатації та підтримки протягом досить тривалого часу.

Така новина у декого може викликати здивування - мовляв, одна з країн Європи, для якої головним ворогом є РФ, купує Bayraktar TB2, які, варто все ж таки визнати, вразливі в умовах сучасного поля бою, яке насичене засобами протиповітряної оборони, що можуть дотягнутися до цього безпілотника.

З іншого боку, Хорватія, судячи з усього, розглядає Bayraktar TB2 передусім як розвідувальний засіб, що може дивитися "вглиб" на десятки кілометрів. Зрештою, як раніше відзначали у ГУР МОУ, цей дрон дійсно має потужну оптичну станцію і, наприклад, у ГУР його й до сьогодні використовують для розвідки над акваторією Чорного моря.

Крилата ракета Kemankes. Фото Baykar
Крилата ракета Kemankes. Фото Baykar

Також не варто ігнорувати й той факт, що у Туреччині для Bayraktar TB2 вже мають дійсно далекобійні можливості, зокрема ще минулого року мала піти в серію міні-крилата ракета на 200 км під назвою Kemankes.

Читайте також: Боснія і Герцеговина поставила дивний рекорд по експорту зброї, а тепер отримає Bayraktar TB2