xcounter
#

Скільки часу балістика може летіти до Києва, і чому може бути спочатку вибухи, а потім тривога

24922
Військові армії РФ готуються до запуску балістичної ракети з ОТРК "Искандер", ілюстративне фото довоєнних часів
Військові армії РФ готуються до запуску балістичної ракети з ОТРК "Искандер", ілюстративне фото довоєнних часів

Що потрібно розуміти про характеристики рашистської балістики, і які загрози вона несе для цивільних

Сьогодні вранці 11 листопада, після перерви в 52 доби російські окупанти спробували завдати ракетного удару по місту Київ. І це після того, коли рашисти в ніч на сьогодні провели також атаку з використанням "Шахедів", під час якої було випущено 30 дронів-камікадзе, збито загалом 19, із яких частину – в Київській області.

Виходячи із офіційної інформації, ми поки можемо говорити лише про дві речі – 1) рашисти для атаки застосували ракету або до ОТРК "Искандер", або до С-400, і 2) атаку було відбито. Але водночас, є і такий аспект, що під час тривоги сьогодні вранці жителі столиці спочатку могли почути вибухи, а уже потім сигнал повітряної тривоги. Чому вийшло саме так - можна спробувати пояснити самостійно, опираючись на відкриті джерела.

Читайте також: Barak MX вміє збивати "Іскандери", і одна з країн масштабно закупилася цими ізраїльськими ЗРК

Росіяни заявляють, що балістична ракета 9М723 до ОТРК "Искандер" має швидкість польоту 2100 м/с "після початкового етапу траекторії".

Якщо цей показник помножити на цифру в 3600 секунд, а потім поділити на 500 кілометрів (як максимальну дальність стрільби), то можемо отримати величину від 4 хвилин та більше, яка необхідна балістичній ракеті комплексу "Искандер" для польоту до цілі, в даному випадку – до Києва.

Якщо ж візьмемо заявлені показники по ракеті 48Н6ДМ до С-400, яка в січні цього року використовувалась для ударів по Києву, то по ній у відкритих джерелах можемо знайти цифру по швидкості польоту в 2500 м/с при дальності пуску від 230 км по наземним цілям. І з цього випливає, що ракеті 48Н6ДМ для польоту на максимальну дальність потрібно від 2,5 хвилин та більше.

Тому що з однієї сторони, на фактичний час польоту ракети до цілі можуть впливати різні фактори, зокрема – траекторія та дальність пуску, яка не завжди повинна бути максимальна.

А з іншої сторони, наведені вище показники від 2,5 хвилин або від 4 хвилин якраз і можуть пояснювати, чому вийшло, що спочатку "вибухи та робота ППО, а потім лунає тривога". Проміжок часу 2,5-4 хвилини може бути недостатнім для вчасної передачі сигналу по всім інстанціям.

Але це заодно підкреслює дуже високу блискавичність реакції воїнів ППО, які змогли оперативно відбити цю ракетну атаку.

Військові армії РФ готуються до запуску балістичної ракети з ОТРК "Искандер", ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Скільки часу може знаходитись у небі російський МиГ-31 через який тривога по всій Україні