xcounter
#

Схоже, що Україна таки дочекалась на перші M1 Abrams, але що тепер далі

11953
M1 Abrams армії США, фото – U.S.Army
M1 Abrams армії США, фото – U.S.Army

Які вже є дані про передачу цих танків, на які українська армія очікувала мінімум кілька місяців

Перші танки M1 Abrams для Збройних Сил України від США уже були доставлені на територію нашої країни. Це відбулось на кілька місяців раніше, аніж очікувалось за попередніми планами Пентагона, і відбулось саме вчасно для того, щоб ці танки встигли взяти участь в контрнаступі ЗСУ по звільненню тимчасово окупованих територій на Півдні та Сході України. Цей факт уже підтвердив глава держави Володимир Зеленський, підкресливши, що ці танки "вже в Україні й готуються підсилити наші бригади".

Тут мова саме про перші з 31 танків M1 Abrams, які Білий Дім виділив України. Але при цьому нема деталізації, скільки саме ОБТ було в першій партії, і коли буде наступна. Більш того – як розповідає в своїй публікації The New York Times, як Пентагон, так і офіційні особи України, до яких звертались журналісти цього видання, відмовились від офіційних коментарів у цій історії. І це уточнення насправді було дуже важливим.

Читайте також: Євротанк MGCS хоч і дуже сумнівний та хиткий проєкт, але німці та французи впевнено планують розширення
Розвантаження доставлених залізницею на німецький полігон Графенвер американських M1 Abrams, що використовувались для навчання бійців ЗСУ, 14 травня 2023 року, фото - US Army photo by Spc. Christian Carrillo

Бо далі, наприклад, NYT посилається на слова очільника ГУР МОУ Кирила Буданова в інтерв’ю одному із профільних американських порталів про те, що танки M1 Abrams в розпорядженні ЗСУ слід використовувати лише для дуже підготовлених операцій прориву, бо "якщо їх використовувати на передовій і просто в загальновійськовому бою, на полі бою вони довго не проживуть".

Також в цій публікації є слова про те, що "Abrams будуть в арсеналі України серед інших танків, які вона зможе використовувати для повернення окупованих Росією територій". Але враховуючи згадану вище обмовку, тут складно відрізнити – чи це лише довільні припущення журналістів The New York Times, чи можливо і натяк на умови використання танків M1 Abrams, які між собою обговорили представники США та України, дотичні до процесу передачі цих ОБТ.

M1 Abrams, ілюстративне фото від U.S.Army

Від Defense Express тут також нагадаємо, що ще у березні 2023 року Пентагон оголосив, що для ЗСУ будуть передані танки саме модифікації M1A1, і що це є найкращим варіантом для нас. Про характеристики цієї модифікації ми розповідали в окремій публікації.Також ми розповідали про те, що історія із передачею танків M1 Abrams для ЗСУ є можливо найбільш незвичайним прикладом підтримки від Заходу за 18 місяців повномасштабного вторгнення РФ. Як мінімум через те, що остаточно курс підготовки наших 200 танкістів на ці машини завершився ще наприкінці серпня 2023 року, тобто значно раніше, аніж ці танки були фактично отримані. Й таким чином, наші бійці пройшли ще додатковий курс навчання на M1 Abrams, щоб бути "ще майстернішими у їх використанні".

Можливо у цій затримці були приховані свої елементи, які дозволяють сподіватись на те, що ймовірно кількість переданих для ЗСУ M1 Abrams може виявитись значно ширшою, аніж раніше домовлена кількість в 31 танк.

Доставка залізницею на німецький полігон Графенвер американських M1 Abrams, що використовувались для навчання бійців ЗСУ, 14 травня 2023 року, фото - US Air National Guard photo by Airman 1st Class Tylon Chapman
Читайте також: Як Саудівська Аравія втратила в Ємені аж 20 танків Abrams, і чим це важливо для ЗСУ