xcounter
#
Що планують купити американські військові

Що планують купити американські військові

66

Які основні витрати передбачені проектом бюджету міністерства оборони США на 2021 фінансовий рік

До Конгресу США надійшов на розгляд проект оборонного бюджету на 2021 рік. У ньому передбачені оборонні витрати на загальну суму $741 млрд для міністерства оборони, а також для міністерства енергетики і пов’язаних з ним структур. У порівнянні з попереднім 2020 фінансовим роком, на збройні сили планується витратити на $2,1 млрд менше. Також кошти на закупівлю нових озброєнь планується скоротити на майже $1 млрд.

Зазначимо, що Пентагон робить ставку на модернізацію наявних і надалі перспективних систем озброєнь і військової техніки, скорочення в усіх можливих сферах і збільшення витрат на науково-дослідницькі розробки в царині нових технологій і створених на підґрунті останніх систем бою. Щоправда, пропозиції Пентагону можуть бути переглянуті у процесі розгляду у Конгресі і змінені у той, або інший бік.

Читайте також: Помічник піхоти
Наземні війська (US Army)

На думку Пентагону, потребують фінансування в розмірі $178 млрд, тобто, трохи менше, ніж у 2020 році. З огляду на це, передбачається дещо обмежити закуп нових систем ОВТ і спрямувати додаткові кошти на модернізаційні програми.

Але і без цього, під впливом раніше виявлених виробничих проблем концерну BAE Systems та надмірно оптимістичних планів закупок армія зменшила замовлення на гусеничні БТР AMPV i 155-мм самохідні гаубиці M109A7 Paladin Integrated Management. Одночасно Корпус Морської піхоти (USMC) скоротив замовлення на нові колісні транспортери-амфібії ACV. Зокрема, із запланованих 132 БТР AMPV ($617 млн) у 2021 році армія отримає лише 32 ($193 млн.).

Корпус Морської піхоти (USMC)
Корпус Морської піхоти (USMC)

Анонсовані Конгресом США скорочення вже змусили Пентагон відмовитись у 2021 фінансовому році від програми оснащення БМП M2 Bradley системами активного захисту Iron Fist Light Decoupled (IF-LD). Натомість, передбачається збільшити на $31 млн витрати на модернізацію систем військового зв’язку і передачі даних ($1,8 млрд), хоча, за експертними оцінками, американська армія хотіла б отримати на це набагато більшу суму.

Військово-Повітряні Сили США (USAF)

Вкотре мають намір скоротити наявний парк літаків вогневої підтримки A-10 Thunderbolt II. Йдеться про скорочення 46 машин (33%) з 143, що наразі стоять на озброєнні. Це буде вже третя спроба вирішити питання протягом останніх 6 років, усі попередні рази через спротив Конгресу скоротити кількість літаків не змогли.

Літак вогневої підтримки A-10 Thunderbolt II
Літак вогневої підтримки A-10 Thunderbolt II

ВПС США збираються зменшити наявний парк повітряних танкерів на понад 20 машин. Йдеться про літаки KC-10 Extender, яких наразі налічується 56, тоді як має бути лише 40. Також може з 167 до 159 зменшитися кількість повітряних танкерів-заправників KC-135 Stratotanker. Водночас, з 40 до 44-х може бути збільшено кількість нових літаків-заправників KC-46A Pegasus.

Незначне зменшення видатків у бюджеті на 2021 рік є в частині коштів, на закуп нових бойових літаків. Тут пропонується виділити $56,9 млрд, тоді як минулого року на це передбачалося $57,7 млрд. Так, фінансування закупки багатоцільових літаків F-35 Lightning II (JSF) у 2021 році може бути зменшено на 9,4% (або близько $1,2 млрд у порівнянні з 2020 роком). Зменшення витрат також може торкнутися програми бомбардувальника нового покоління B-21 Raider (LRSB), в абсолютних цифрах це означало б зменшення суми з запланованих $2,98 млрд у 2020 році до $2,84 млрд у 2021-му.

Не можна забувати й про потреби знов створеного 20 грудня 2019 року шостого роду військ - Космічних Сил США. На думку президента Дональда Трампа, Космічні Сили США потребують щонайменше, $15,4 млрд бюджетного фінансування. Ця сума розбита за категоріями витрат наступним чином: $10,3 млрд на дослідження, розвиток, тестування і оцінку технологій і систем космічних озброєнь, $2,4 млрд на замовлення супутникового обладнання і стартових послуг, $2,6 млрд на космічні операції, консервацію і утримання обладнання, також ще до $100 млн на супутникові послуги і космічні операції в інтересах військових.

Військово-Морські Сили (US Navy) і Корпус Морської піхоти (USMC) США

На 2021 фінансовий рік декларують потребу в бюджетному фінансуванні у $207,1 млрд (відповідно, понад $161 i $46 млрд), з яких $13 млрд доларів - для фінансування операцій за кордонами США. Це означає зменшення фінансування майже на $3 млрд у порівнянні з бюджетом попереднього року.

Найбільші суми витрат обсягом $70,6 млрд призначено на здійснення операцій і підтримання боєздатності (на $2,6 млрд більше, ніж у 2020 році). Основне зростання приходиться на модернізацію мережі, розвиток спроможностей радіоелектронної боротьби і інформаційної війни, а також вдосконалення наземного зв’язку і електронного оснащення для потреб Корпусу Морської піхоти.

Корпус Морської піхоти (USMC)
Корпус Морської піхоти (USMC)

В той же час, пропонується скорочення на 17% замовлень на нові бойові кораблі у 2021 році у порівнянні з попереднім (менше на $4,1 млрд). Пріоритетом надалі залишатимуться підводні човни (у 2021 році планується замовити головний корабель нового типу – атомний ракетний підводний човен класу Columbia) та надводні і підводні безпілотні апарати. ВМС США також має бажання збільшити на $200 млн кошти на утримання діючого флоту (до 11,2 млрд) та витратити $13,5 млрд на ремонти та заводське обслуговування.

Протиракетна оборона

Запропонований бюджет Агенції ПРО (MDA) нa 2021 фінансовий рік становить $9,187 млрд, тоді як на 2020 рік ця установа просила $9,431 млрд, а у 2019 - $10,491 млрд. При цьому MDA має намір виділити $1,9 млрд на модернізацію стратегічної системи ПРО території США, у т.ч. до $665 млн – на розробку нової системи перехоплення балістичних ракет (після анулювання минулого року аналогічної пропозиції).

Крім того, $1,2 млрд мають бути призначені на розробку перехоплювачів балістичних ракет нового покоління RKV (на заміну існуючих екзоатмосферних перехоплювачів ракет EKV), а $832 млн – на дослідження і тести нових систем захисту від гіперзвукової зброї (у 2020 році на це планували виділити $390,04 млн).

Нові технології

передбачається збільшення видатків у сфері науково-дослідницьких робіт, проведення випробувань і поступового впровадження на озброєння передових систем озброєння і військової техніки нового покоління, штучного інтелекту, самонавчання або збільшення пропускної спроможності каналів зв’язку щодо пересилання інформації шляхом впровадження технологій мережі 5G. Загалом на потреби трьох останніх ключових напрямків передбачається спрямувати $2,3 млрд.

Однак головним пріоритетом оборонного відомства США залишаться розробки гіперзвукових систем озброєння, де відчувається намір скоротити відставання США від Китаю і Росії. Тому у проекті нового бюджету Пентагон просить виділити на нові програми у цій сфері $3,2 млрд.

Одним з наслідків скорочення військового бюджету США у 2021 фінансовому році може стати уповільнення розгортання наземного елементу американської системи ПРО у Польщі. Як відомо, у польському м. Редзиков триває будівництво протиракетного комплексу Aegis Ashore , готовність якого вже одного разу планувалася на грудень 2018 року. Наразі готовність об’єкту відтерміновано на 2022 рік.

Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ

Читайте також: Рауф Раджабов: "Анализ текущего обострения по линии Иран-США"