Ще у червні 2017 року Уряд США надав дозвіл на поставку Саудівській Аравії 26 радіолокаційних станцій AN/TPQ-53, або ж просто - Q-53. Вартість можливої поставки були визначена на рівні 662 мільйони доларів.
Минуло три роки, і лише зараз, у квітні 2021 року Саудівська Аравія зробила першу заявку за цим контрактом: Ер-Ріяд хоче купити 14 радіолокаторів Q-53 найновішої модифікації, при виробництві якої використовується нітрид галію, і при чому саме у тій комплектації, котру використовує також й Армія США.
Читайте також: Словаччина купує у Ізраїлю аж 17 РЛС ELM-2084: навіщо стільки...
Як пише портал Janes, строк реалізації цього контракту – 56 місяців, зокрема 24 місяці – строк технічного обслуговування поставлених радіолокаторів для армії Саудівської Аравії.
Виробництво радарів Q-53 виконує компанія Lockheed Martin. На сайті цієї компанії зазначається, що на даний момент Армія США уклала шість контрактів, які сумарно передбачають поставку понад 170 нових радіолокаційних станцій Q-53.
Радари Q-53 є по суті універсальними. РЛС такого типу можуть знаходити артилерійські позиції, виявляти у польоті артилерійські снаряди, міни та ракети. Також – виявляти БПЛА та пілотовані літальні апарати, і наводити на них системи ППО малої дальності.
РЛС Q-53 можна однаково ефективно використовувати як і при "бойових діях малої інтенсивності", так і під час повномасштабної війни. Обслуга радара – всього дві особи, час розгортання – п’ять хвилин, час згортання – дві хвилини. Дальність дії РЛС Q-53 виробник Lockheed Martin не розкриває.
Читайте також: Ось як буває: нову українську "антидронову" РЛС до Республіки Корея експортуватиме Туреччина