xcounter
#

Росіяни показали, що роблять "Ланцет" на верстатах з Японії та Південної Кореї

15347
Рашистський дрон-камікадзе "Ланцет", ілюстративне зображення з відкритих джерел
Рашистський дрон-камікадзе "Ланцет", ілюстративне зображення з відкритих джерел

Це важливо для розуміння промислової бази, на основі якої ворог робить свої дрони-камікадзе

У відкритому доступі з'явився відеоролик із розбором пропагандистського репортажу рашистів про виробництво дронів-камікадзе "Ланцет", випущеного в липні 2023 року. Предметом розбору стало промислове обладнання для виготовлення цих БПЛА, яке "засвітили" росіяни на кадрах відео.

Якщо говорити загалом, то виявилось, що корпуси для цих баражуючих боєприпасів ворог робить на промисловому обладнанні виробництва Японії та Південної Кореї, ймовірно вживаному та/або придбаному взагалі в "третіх осіб". Якщо ж розбирати за кожним із показаних зразків обладнання зокрема, то там виходить наступна картина.

Читайте також: Десантники РФ втратили більше 200 БМД-2 та БМД-4М, а нові не роблять
Роботизований верстат від японської фірми FANUC, який рашисти використовують для виробництва дрона-камікадзе "Ланцет", літо 2023 року, стоп-кадр з відео

Для просвердлювання необхідних технологічних отворів у корпусах дронів-камікадзе "Ланцет" росіяни використовують роботизований верстат від японської фірми FANUC. Конкретно на цьому зразку обладнання видно було потертості на окремих поверхнях, що уже дозволяє припускати дві речі – на момент купівлі верстат був вживаним, міг бути придбаним у посередників, міг проходити по документам як "обладнання цивільного призначення", тому поставка не підпала під санкційний контроль.

Наступний зразок обладнання, який було "засвічено" - WIA KF 4600 від Hyundai, верстат для вертикально обробки матеріалів, що може включати в себе 30 інструментів в стандартній комплектації та 40 інструментів у розширеній. Залежно від обраного режиму роботи, темп обертання шпинделя може коливатись від 12 тисяч до 15 тисяч оборотів за хвилину.

WIA KF 4600 від Hyundai, який рашисти використовують для виробництва дрона-камікадзе "Ланцет", літо 2023 року, стоп-кадр з відео

Окрім того, рашисти показали, що виточування елементів корпусів дрона "Ланцет" використовують також фрезерно-свердлильні верстати південнокорейської DOOSAN серії T4000L, по яким швидкість обертання шпинделя заявлена від 12 тисяч об/хв, і також – серії VC 630, що відрізняються наявністю 81 інструменту в стандартній комплектації та 120 інструментів у розширеній комплектації.

Окрім того, на кадрах російського пропагандистського відео також "засвітився" верстат із ЧПУ японського виробництва 31I CNC від японської FANUC.

Верстати типів T4000L та 31I CNC, які рашисти використовують для виробництва дрона-камікадзе "Ланцет", літо 2023 року, стоп-кадр з відео

По суті, в усіх перерахованих вище випадках йшлось про обладнання для металообробки, призначене для цивільного ринку. І це насправді дуже важливо для розуміння, яку ж промислову базу використовує РФ для виробництва своїх дронів-камікадзе "Ланцет".

Раніше Defense Express розповідав про те, що рашисти поставили на цей баражуючий боєприпас дешевий чеський електромотор на 2,5 кВт.

Читайте також: РФ могла використати "Торнадо-С" для ударів по ЗСУ на Куп’янському напрямку