xcounter
#

РФ вже кидала в бій свій "Проход-1", і це було невдало, а тепер хоче знову зробити безпілотну БМР-3МА "Вепрь"

8495
РФ вже кидала в бій свій "Проход-1", і це було невдало, а тепер хоче знову зробити безпілотну БМР-3МА "Вепрь"

Роботи по комплексу "Проход-1" ведуться щонайменше з 2016 року, а у 2022 рашисти самі заявляли, що використовують його в Україні

Російська корпорація "Ростєх" випустила відео, як створена "Уралвагонзаводом" бойова машина розмінування БМР-3МА "Вепрь" виконує завдання на території так званої "ДНР", "прокладаючи серед мін безпечну дорогу, за шириною як раз підходящу для проходу броньованої, спеціальної та цивільної техніки.

На кадрах ця машина демонструється з "мангалом" для захисту від атаки дронів, у своєму дописі "Ростєх" наголошує на тому, що "машина обладнана підвищеним захистом, у тому числі динамічним". І також додають, що розглядають можливість створення "повністю безпілотного комплексу" - мовляв, вже мають досвід розробки роботизованого сапера на базі багатофункціонального навантажувача, і що його вже протестували нібито з позитивним результатом.

Читайте також: На скільки далеко летять плануючі бомби й чи може РФ зробити КАБ, щоб бити на 150 км

Щоправда, схоже в "Ростєх" або забули або просто вирішили проіснувати існування такого комплексу, як "Проход-1", роботи над яким, за даними з відкритих джерел, ведуться ще з 2016 року за участі російського науково-дослідного інституту "Сигнал".

комплекс "Проход-1"
Комплекс "Проход-1", фото ілюстративне

"Проход-1" був створений на базі тієї ж броньованої машини розмінування БМР-3М "Вепрь" з мінімальними змінами самої машини, які передусім стосувалися "начиння" - систем дистанційного та автоматизованого управління включно з засобами зв’язку та камерами по периметру машини для можливості дистанційного керування платформою. Машина оснащена тралом ТМТ-С.

Ба більше, ворог ще у липні 2022 року заявляв, що використовує на полі бою свій комплекс "Проход-1", також у мережі з’явилося відео з цією машиною, на якому помітно, що трал ТМТ-С постійно відривається від землі, що ймовірно пов’язано з тим, що росіяни не змогли забезпечити плавний хід машини у "роботизованій" версії.

Нагадаємо, що броньована машина розмінування БМР-3МА виробляється на базі шасі танка Т-90А, у порівнянні з ним має посилений протимінний захист, бойова маса становить 48 тонн, може перевозити два члени екіпажу і три десантники.

Раніше Defense Express розповідав, що у РФ відпрацьовують нову тактику знищення безпілотних катерів-камікадзе FPV-дронами з гелікоптерів.

Читайте також: ОДАБ-9000 чи щось інше: чим РФ вдарила по Вовчанську (відео)