xcounter
#

РФ каже про гіперзвуковий "Циркон" на корветі проекту 20385, що це означає

4912
Випробувальний пуск гіперзвукової ракети "Циркон" з фрегата проекту 22350, ілюстративне фото з відкритих джерел
Випробувальний пуск гіперзвукової ракети "Циркон" з фрегата проекту 22350, ілюстративне фото з відкритих джерел

Ворог збільшує кількість платформ під гіперзвукове озброєння, які наслідки від цього слід чекати

Російські пропагандистські ресурси заявляють про те, що гіперзвукова ракета морського базування 3М22 "Циркон" була адаптована на корвет "Гремящий" проекту 20385 в складі Тихоокеанського флоту, та має бути адаптована під інший корабель цього самого проекту під назвою "Проворный", який вже спущений на воду та зараз проходить випробування.

Це означає, що тепер у росіян формально збільшилась кількість морських носіїв ракет "Циркон", яка до цього моменту була обмежена фрегатом "Адмирал Горшков" (проєкт 22350) та атомною субмариною К-560 "Северодвинск" (проєкт 885 "Ясень"), обидва – на Північному флоті ВМФ РФ, нещодавно виконали похід на Кубу.

Читайте також: Із близько 500 МиГ-31 в Росії залишилось понад 120 таких літаків, хоча в них це був "авіаційний спецназ"
Корвет "Гремящий" проекту 20385, ілюстративне фото з відкритих джерел

Хоча у випадку із ракетними корветами проекту 20385 мова про кораблі, які в силу географічного фактору не можуть бути задіяні у війні проти України, все рівно на цьому матеріалі виникає питання, а чи зможуть росіяни таким же чином адаптувати ракетоносії ЧФ РФ під гіперзвукові "Циркони". Щоб знайти відповідь на це питання, давайте проаналізуємо характеристики самих корветів проекту 20385.

За великим рахунком ці кораблі було б доцільніше називати "легкими фрегатами", оскільки їх характеристики та набір озброєння ближче до фрегатів, аніж до корветів.

Зокрема, російські кораблі проекту 20385 мають повне водозаміщення 2400 тонн, довжину корпусу в 92 метри та осадку в 7,92 метри, автономність та дальність ходу – 15 діб та 4000 миль на 15 вузлах, екіпаж – 100 осіб.

Корвет "Проворный" проекту 20385 на добудові, фото з відкритих джерел

Набір озброєння – одна 100-мм артустановка А-190, вісім пускових установок 3С14 під ракети "Калибр", "Оникс" (та "Циркон"), 16 вертикальних пускових установок під ЗРК "Редут" та 2 чотиритрубні 324-мм торпедні апарати.

Тут слід окремо підкреслити, що російський проект 20385 відноситься до кораблів саме морської зони. Що уже окремо демонструє, що і на даному етапі РФ не має достатньо ресурсів для розгортання гіперзвукового "Циркона" на різних типах носіїв.

Також наголосимо, що наявні в строю ЧФ РФ корвети проектів 21631 "Буян-М" та 22800 "Каракурт" відносяться до кораблів класу "ріка-море", тобто не стоять в переліку першочергових для демонстрації "вставання з колін" військово-морської "моці" РФ.

Випробувальний пуск гіперзвукової ракети "Циркон" з фрегата проекту 22350, ілюстративне фото з відкритих джерел

Окремо показово, що навіть самі росіяни визнають, що для інтеграції "Циркона" на той чи інший надводний корабель потрібно окремо переробляти вертикальну пускову 3С14, на що потрібні повноцінні кораблебудівні потужності.

РФ таких потужностей у Чорному морі не має, тому варіант із інтеграцією гіперзвукових "Цирконів" на кораблі російського Чорноморського флоту на даний момент виглядає малоймовірним.

Читайте також: Що росіяни вперше розказали про складність роботи з Ми-28, і як нам це сприймати