xcounter
#

Рашисти використовують окопний РЕБ "Пероед", що не дає 100% захисту від FPV-дронів

9517
Рашистська станція РЕБ "Пероед", зображення з відкритих джерел
Рашистська станція РЕБ "Пероед", зображення з відкритих джерел

Окупанти намагаються масштабувати свої розробки в цьому сегменті, питання реальної ефективності відходить на другий план

Під час боїв на Куп’янському напрямку бійці ЗСУ знищили зокрема новітню станцію радіоелектронної боротьби "Пероед", повідомив в ефірі телемарафону речник Східного угрупування військ ЗСУ полковник Сергій Череватий.

Особливість цієї станції полягає в тому, що її можна віднести до "окопного РЕБ", і вона призначена для боротьби проти малих БПЛА та FPV-дронів, які використовуються ЗСУ, пише АрміяInform.

Читайте також: Що за нові супер-БПЛА, які "бачать та чують", отримають ЗСУ від Німеччини
Рашистська станція РЕБ "Пероед", стоп-кадр з відео, джерело – Сергій Флеш

Відомо, що рашистська станція РЕБ "Пероед" має потужність в 20/40 Вт, оснащена 12-вольтовою батареєю на 40 хвилин автономної роботи, також допускається можливість живлення від зовнішнього джерела живлення – генератор, електромережа чи автомобільний акумулятор. Окрім того, до цієї станції РЕБ в комплекті може йти також провід довжиною 10 метрів з кнопкою для дистанційного вмикання апаратури. Вартість комплексу заявлено на рівні 3 тисячі доларів.

При цьому АрміяInfom для характеристики "Пероеда" також посилається на слова експерта в сфері радіоелектроніки Сергія Бескрестова, більш відомо як Сергій Флеш. За його словами, компонування антен комплексу "Пероед" дозволяє створювати скоріше "щит", аніж "купол для захисту проти наших БПЛА. Орієнтовний радіус дії цієї станції може складати 15-50 метрів, але 100% захисту від наших дронів рашистський "Пероед" не дає.

Рашистська станція РЕБ "Пероед", стоп-кадр з відео, джерело – Сергій Флеш

Від Defense Express тут можемо додати наступне. З однієї сторони, виглядає в принципі нераціональним те, що ворог намагається використовувати в бою проти наших дронів настільки малоефективні за своїми заявленими характеристиками станції РЕБ.

Але з іншої сторони, схоже, окупанти таким чином намагаються просто масштабувати свої розробки в даній сфері, та виробництво подібних станцій "окопного РЕБ", сподіваючись вирішити проблеми з якістю роботи такої апаратури "по ходу справи". Тим більш, заявлена вартість "Пероеда" в 3 тисячі доларів – це значно менше, аніж вартість умовного "Мавіка". І тут рашистів може стимулювати те, що "окопний РЕБ" може виявитись дешевшим за дрон.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що після "десятиліть атрофії" Армія США хоче прискорити постачання у війська систем РЕР та РЕБ.

Рашистська станція РЕБ "Пероед", стоп-кадр з відео, джерело – Сергій Флеш
Читайте також: Коли є Stryker і з лазером, і зі "звичайною" ППО, то питання в тому, як вони будуть працювати разом на полі бою