xcounter
#

Поляки чомусь вирішили, що їх Abrams передали Україні, але це взагалі не так

24817
Польські M1A1FEP, фото - Міноборони Польщі
Польські M1A1FEP, фото - Міноборони Польщі

На які ледь помітні ознаки варто звертати увагу, щоб розрізняти поставлені для різних країн машини

Нещодавно у відкритому доступі з’явились перші фотографії танків M1 Abrams в строю ЗСУ, котрі заодно дозволили ідентифікувати, що наші військові отримали від США машини у версії M1A1SA, найбільш масової як для американської армії.

Але схоже, що на цьому як мінімум в частини польської аудиторії склалось враження, що отримані нами "Абрамси" чомусь можуть бути передані від Польщі, начебто через візуальну подібність. Розвіяти таку помилку взялись автори польського порталу Defence24 в своєму огляді, де наводиться дуже багато цікавих, хоч на перший погляд і "дрібних" деталей.

Читайте також: Чому для ЗСУ треба міномети під ВОГи, якщо для такого є дрони
M1A1SA в строю ЗСУ, осінь 2023 року, фото з відкритих джерел

Для початку, як акцентують автори порталу, "Абрамси" для Польщі точно не могли бути передані України, бо обидві країни отримали різні модифікації цих танків з різних джерел постачання: поляки - M1A1FEP із запасів Корпусу морської піхоти, що в 2021 році зняв танки з озброєння стройових частин, наші військові - M1A1SA із стратегічного запасу Армії США.

І навіть якщо польські та наші "Абрамси" мають схожий камуфляжний рисунок, то хіба що тому, що там справді використовується стандартний NATO 3 Color Woodland. А не "польський камуфляж", як могла подумати частина аудиторії в самій Польщі.

Димовий гранатомет M257 на M1A1FEP збройних сил Польщі, фото - Damian Ratka

Якщо ж про візуальні ознаки, за якими можна відрізнити Abrams для України та Польщі, то там треба дивитись на дві речі – димові гранатомети та командирські модулі.

Якщо про гранатомети, то M1A1SA для ЗСУ оснащені установками M250 на 6 стволів калібру 66 мм, M1A1FEP для Польщі – установками M257 на 8 стволів калібру 66 мм.

Димовий гранатомет M250 на M1A1SA в строю ЗСУ, осінь 2023 року, фото з відкритих джерел

Якщо про командирські модулі, то то M1A1SA для ЗСУ мають оригінальну версію SCWS (стабілізований командирський бойовий модуль) із оптичним денним прицілом CWSS і тепловізійним прицілом RTS.

В свою чергу, M1A1FEP для Польщі оснащені вдосконаленою версією модуля SCWS із системою IDATS (Abrams Integrated Display And Targeting System), що відрізняється також оновленими прицільними приладами.

Цей свій огляд автори Defence23 завершили дуже своєрідним висновком – мовляв, мало того, що нема підстав говорити про передачу Україні "польських" Abrams, так сама Польща отримала значно досконалішу версію "Абрамсів".

M1A1FEP збройних сил Польщі, фото - Damian Ratka
Читайте також: Чи дійсно FPV-дрони на полі бою можуть замінити міномети або ж інше озброєння