Минулого року стало відомо, що у вересні Іран таки передав РФ декілька сотень балістичних ракет Fath-360 із доволі цікавим нюансом - що росіяни отримали суто ракети, без пускових до них.
Попри те, що одразу ж пішли тези про те, що російське окупаційне військо не зможе використовувати ці ракети, ми розповідали про те, що росіяни насправді можуть виготовити пускові самостійно, полегшивши питання їхнього подальшого обслуговування, тоді як Іран таким чином залишав для себе місце для дипломатичних маневрів із Заходом.
Читайте також: Чому у новій балістичній ракеті Qassem Basir Іран повністю поклався на РФ чи Китай

Разом з тим, Reuters у п’ятницю, 9 травня, оприлюднило матеріал, в якому йдеться про те, що в найближчому майбутньому Іран все ж таки готується поставити до РФ пускові для ракет Fath-360.
Зокрема з посиланням на джерела у західних службах безпеки, а також неназваного регіонального посадовця, видання стверджує, що поставка пускових є "неминучою", хоча більше подробиць саме по поставці не наводяться, включно із тим, чому між поставкою ракет та ймовірною поставкою пускових міг виникнути часовий "лаг" щонайменше аж у 9 місяців.
З огляду на те, що станом на сьогодні немає жодних фактів про те, що армія РФ використовує наявні запаси ракет Fath-360 для ударів по Україні, то можна обережно припустити, що росіяни з якихось причин не вирішили питання власної пускової для цих ракет.
Або ж Іран через якісь власні проблеми не мав можливості поставити достатню кількість пускових до РФ. Нагадаємо, що пускова для Fath-360 базується на вантажівці з колісною формулою 6х6, ймовірно постачальником є іранська компанія Saipa Diesel, яка відома своїми копіями машин Dongfeng KC з КНР.
Доволі слушним також є зауваження про те, що для експлуатації пускових та пусків ракет Fath-360 не потрібно аж надто тривала підготовка (це якщо взяти за дужки варіант, що Іран просто відправить для цього своїх фахівців), то невдовзі РФ може отримати ще один інструмент для терористичних обстрілів України з метою тиску у контексті ймовірного 30-денного перемир’я та перемовин, ініційованих президентом США Дональдом Трампом.
Водоночас доволі показовим є цитування доцента Нідерландської академії оборони Ральфа Савельсберга, який задається питанням, а для чого РФ купує неякісні іранські ракети, які мають не дуже високу точність і відносно невелику бойову частину (за даними з відкритих джерел вона становить 150 кг). "Єдина причина, яка спадає мені на думку, полягає в тому, що вони не можуть виробляти достатню кількість власних ракет".
Водночас варто нагадати, що станом на сьогодні, якщо порівнювати з 2021-2022 роком, РФ наростила використання як своїх крилатих, так і балістичних ракет. Водночас ті ж Fath-360 допоможуть РФ посилити терористичні обстріли України і дозволить використовувати ті ж "Искандер" для ударів по більш пріорітетних цілях.

Зрештою, досвід експлуатації Fath-360 російським окупаційним військом дозволить зрештою удосконалити ці ракети. Тим паче, можна згадати ті ж південнокорейські балістичні ракети KN-23, які спершу були досить неточними, а згодом стали демонструвати менше відхилення від цілі.
Читайте також: Балістичний експрес для дронів та КАБів на 500 км у ворожий тил на PrSM: нова американська розробка