xcounter
#

Німці за 5-6 років хочуть продавати бойовий лазер, який буде знищувати у тому числі й надводні дрони-камікадзе

5910
Лазерний демонстратор на німецькому фрегаті класу Sachsen, всі фото - MBDA/Rheinmetall
Лазерний демонстратор на німецькому фрегаті класу Sachsen, всі фото - MBDA/Rheinmetall

MBDA та Rheinmetall ще у 2021 році отримали контракт на створення прототипу бойового лазера для кораблів

Німецький оборонний гігант Rheinmetall оприлюднив пресреліз, в якому йдеться про укладення угоди про співробітництво з MBDA Deutschland у напрямку розвитку такого озброєння, як лазерні системи, призначені для встановлення на кораблях. Мета - вивести готове рішення на ринок протягом п’ять-шість років.

"Обидві компанії переконані, що їхні навички доповнюють одна одну в напрямку лазерних збройних технологій і дозволять їм успішно розробити військову лазерну збройну систему", - йдеться в пресрелізі німецької компанії.

Читайте також: Без С-400 і з лазерними системами: Туреччина погодила ключові моменти по "Сталевому куполу"

Так, у Rheinmetall нагадують, що понад рік, з червня 2022 року по вересень 2023 на борту фрегата військово-морських сил Німеччини класу Sachsen тестували демонстраційний зразок лазерної зброї. У компанії стверджують, що було здійснено понад сотню пострілів і продемонстровано "вражаючі результати".

лазерна система
Демонстратор лазерної системи на фрегаті

Нагадаємо, що контракт на інтеграцію лазерної системи LWD був виданий консорціуму ARGE

(MBDA Deutschland та Rheinmetall) Федеральним відомством Німеччини з обладнання, інформаційних технології та підтримки експлуатації Бундесверу (BAAINBw

) у лютому 2021 року.

Навесні 2023 року компанії повідомили про успішне завершення тестування демонстраційного зразка, які проходили "у все складніших сценаріях у реалістичних умовах експлуатації проти різних типів цілі" включно з усіма етапами виявлення та відстеження у тому числі й високоманеврених цілей - йдеться про перевірку взаємодії датчиків, систем управління, і безпосередньо ураження цілі.

Як тоді розповідали у виданні European Defence Review, MBDA у рамках проєкту відповідала за систему захоплення та відстеження цілі, пульт керування, а також інтерфейс системи озброєння з наведенням, тоді як Rheinmetall працювало безпосередньо над лазером, включно з системою вирівнювання, наведення променя, контейнером та інтеграцією лазерного комплексу на фрегат.

Зокрема відзначається, що для лазерної системи було розроблено унікальну двоетапну систему відстеження - для супроводження цілі і відстеження точки прицілювання на цілі з активною імпульсною лазерною підсвіткою з безпечною довжиною. Завдяки цьому демонстратор може краще працювати за різних погодних умов, а також забезпечується малопомітність роботи озброєння.

Щодо того, з якими загрозами буде боротися ця лазерна система, то тут можна виділити умовні два етапи, бо ті ж розробники передусім кажуть про безпілотники, включно з тими, які вміють атакувати "роєм", надводні катери-камікадзе і також ракет, але на близьких відстанях. Далі будуть працювати над можливостями протидії надзвуковим та некерованим ракетами, і також мінометним мінам та артилерійським снарядам. Потужність системи становить 20 кВт.

Читайте також: Китай зробив лазерну "шахедобійку" OW5-A50, яку пропонував Саудівській Аравії, Катару та Єгипту