xcounter
#
Медприлади, що здатні повернути життя без болю українським військовим

Медприлади, що здатні повернути життя без болю українським військовим

В Одесі розробили серію приладів, що можуть використовуватись для реабілітації військовослужбовців, які зазнали важких поранень
9

Їх застосування може суттєво підвищити якість життя людям, що втратили кінцівки, позбавивши їх «фантомних болів» та вимушеної залежності від наркотичних засобів, що використовуються сучасною медициною для їх зняття

Незабаром з цими приладами можна буде ознайомитись на Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та Безпека – 2019».

На минулорічний Міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018» на стенді корпорації «Таско» було представлено інноваційні медичні розробки – пристрої електроакупунктури «ВМ 2601», «Електроакупунктура ВМ 2500», «Дзюродзін ВМ 2601» та допоміжні пристрої пошуку акупунктурних точок і їх діагностики серії «Дзюродзін пошук».

Читайте також: Зброя та безпека 2019: час нових рішень

Ці прилади були розроблені інженером з Одеси Володимиром Марченко на основі експериментальних даних і багаторічного успішного застосування радянськими космонавтами електроприладів у якості простого, зручного засобу негайної дії для самостійного зняття напруги та болю різного характеру.

Згодом вітчизняним винахідником були розроблені прилади й для цивільного застосування - лікувального застосування в умовах стаціонарів і навіть, за необхідності, в машинах швидкої допомоги. Такі прибори стануть незамінними і у військових шпиталях, в тому числі і польових...

На що здатні нові вітчизняні розробки?

За даними розробника, подібні апарати можуть допомогти при широкому колі різноманітних захворювань.

Зокрема, при лікуванні більшості больових синдромів, що виявляються при захворюваннях нервової системи та внутрішніх органів.

Також вони можуть бути застосовані для полегшення болю при запальних захворюваннях, в тому числі: зубних, ревматичних, травм опорно-рухового апарату, розтягненні м'язів, вивихах, переломах, мігренях, зменшення ампутаційних «фантомних» і післяопераційних болів, зняття м'язового стомлення, попередження м'язових болів при інтенсивних фізичних навантаженнях. Такі прилади можна застосовувати і з метою оптимізації тренувального режиму в спортивній медицині та для запобігання розвитку і зняттю втоми, що виникає при монотонній діяльності.

Ефективно використання апаратів при лікуванні:

- невротичних розладів, що супроводжуються порушенням сну, підвищеною збудливістю, зниженням працездатності;

- ряду захворювань серцево-судинної системи, органів шлунково-кишкового тракту, регуляції судинного тонусу (гіпертонічна хвороба, артеріальна гіпотонія), стоматологічних, гінекологічних.

При цьому процедури можуть поєднуватися з іншими більш традиційними методами лікування.

Клінічні випробування нової апаратури на військовослужбовцях ЗСУ

Протягом останнього року прилади, що розроблені Володимиром Марченко пройшли безліч випробувань в цивільних лікувальних закладах. Однак, зрештою, інноваційна розробка зацікавила й укрїнських військових.

Так, наприкінці вересня цього року Міністерство оборони України дало дозвіл на проведення Державних випробувань методики у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону Міноборони (розташований в місті Одеса – прим. ДЕ).

Було виділено п'ять місць в фізіотерапевтичному відділенні центру, де протягом місяця має бути напрацьована статистика застосування приладів електроакупунктури при лікуванні різного роду клінічних випадків, встановлена їх ефективність, терміни лікування та оптимальні методи впливу.

За два тижні, що минули з початку випробувань, прилади були успішно протестовані на досить значній кількості військовослужбовців, які мали яскраво виражений больовий синдром викликаний різними травмами та захворюваннями.

Зокрема, свою велику ефективність апарати електроакупунктури довели у випадках після складних операцій, особливо тих, що повязані з необхідністю ампутації, коли ампутовані частини кінцівок викликають так звані «фантомні» болі. Для їх зменшення зазвичай застосовуються наркотичні речовини і у великій кількості випадків подібні пацієнти приречені стсти наркозалежними. Застосування ж апарату електроакупунктури за спеціальною методикою, що розроблено в Одесі, дозволяє суттєво покращити стан подібних пацієнтів та якість їх життя без застосування наркотичних речовин, чим, водночас, убеспечити їх від супутньої наркозалежності.

Проводилося ефективне лікування й в інших складних випадках. Так ряд пацієнтів мали проблеми з нормальним функціонуванням сідничного нерву, що призводило до серйозних проблем при ходьбі. За досить короткий час стан хворих було стабілізовано, а больовий синдром усунуто.

Також було проведено успішне лікування хворих, які мали схильність до артриту, що виявлялась в запаленнях колінних суглобів та їх набряканні з сильним відчуттям болі при ходьбі.

Ще кілька пацієнтів мали сильній біль, який завдавали так звані «п'яткові шпори», через що хворі практично не могли пересуватися без допоміжних пристроїв («п'яткова шпора» - це захворювання, що характеризується хворобливими відчуттями в області підошви, що зумовлено утворенням кісткового розростання п'яткової кістки в місці прикріплення підошовної м'язи – прим. ДЕ). Вже після декількох днів комплексного лікування, ці пацієнти відчули серйозне полегшення та змогли почати ставати на ноги без допомоги милиць.

Больовий синдром трійчастого нерву (виявляється у сильній мігрені та труднощах в русі шиї) – був знятий буквально за 2 сеанси лікування, що проходили протягом півгодини.

Непогані результати були показані при профілактичному лікуванні пацієнта-спортсмена з чотирма видами гриж на хребті. За словами Володимира Марченка, після проведення неповного курсу застосування його приладів, болі в пацієнта припинилися практично вже за 3 дні.

Також під час випробувань було підтверджено, що використання приладів значно прискорює процеси загоєння тканин після операцій.

«Загоєння післяопераційних ран проходить у два рази швидше. Якщо зазвичай потрібно 7-10 днів щоб зняти шви, то тут вони знімаються на третю-четверту добу, оскільки рани затягуються набагато швидше», - наголошує розробник апаратури.

Що далі?

Український винахідник відзначає, що навіть попередні результати нової методики (наразі пройшло лише половина з запланованого терміну клінічних випробувань) зацікавили українських силовиків. Зокрема, після тижня застосування приладів в шпиталі Міністерства оборони, заявка на випробування прийшла й від шпиталю Служби безпеки України.

Розробники пристроїв очікують, що за підсумками успішних випробувань у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону буде оформлений офіційний протокол, на основі якого буде прийнято рішення про подальше використання цієї методики ще у 5 шпиталях Міністерства оборони. Для кожного конкретного випадку буде складена своя методологія застосування, що дозволить використовувати прилади з максимальною ефективністю.

В Одесі не припиняють роботу над удосконаленням існуючих та створенням нових приладів. За словами Володимира Марченко, ще сім подібних приладів (на додаток до раніше презентованих п’яти) будуть представлені під час Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та Безпека-2019», що з 08 по 11 жовтня ц.р. пройде в Міжнародному виставковому центрі в Києві. Це шанс для потенційних пацієнтів та функціонерів від медицини (в першу чергу - військової), щоб детально ознайомитись з передовими приладами та методиками їх застосування. Його варто використати для того, щоб вітчизняні розробки швидше могли стати в нагоді українцям, які потребують допомоги і, в першу чергу, тим, хто пожертвував своє здоров’я заради оборони країни та захисту її Незалежності - заради всіх нас...

Олег ШУЛЬГА

Читайте також: Комплекс RALAS: помічник піхоти від сербів