xcounter
#
Зброя та безпека 2019: час нових рішень

Зброя та безпека 2019: час нових рішень

8 жовтня 2019 року у Міжнародному виставковому центрі м. Києва було урочисто відкрито чергову XVI Міжнародну спеціалізовану виставку «Зброя та безпека ‑ 2019»
38

Виставку урочисто відкрили Міністр Оборони України Андрій Загороднюк, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Начальник Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Руслан Хомчак та Генеральний директор ТОВ «Міжнародний Виставковий центр» Анатолій Ткаченко

Після оголошення про відкриття виставки пролунав Гімн України в урочистому виконанні Академічного ансамблю НГУ.

На урочистий мітинг з нагоди відкриття виставки було запрошено учасників виставки, представників вітчизняних і іноземних компаній і установ, іноземні делегації, що прибули в Україну для відвідання заходу, представники дипкорпусу, журналісти тощо. Шановне зібрання привітав виступ Народного ансамблю барабанщиць Національної академії внутрішніх справ України.

Читайте також: Потрібні але забуті: топ 5 перспективних військових розробок України - відео

У вітальному слові Арсен Аваков підкреслив важливість для воюючої країни наявності ефективного оборонного комплексу, який забезпечує ЗСУ, НГУ та інші силові структури держави, що протистоять агресору, усім необхідним озброєнням і бойовою технікою. Міністр висловив сподівання на успішне подолання підприємствами існуючих проблем шляхом залучення інвесторів і застосування нових технологій, що дозволить якісно покращити продукцію вітчизняної оборонки і вийти на нові рубежі у світовому рейтингу.

Андрій Загороднюк привітав присутніх і висловив сподівання, що на стендах та майданчиках присутні вітчизняні фахівці і іноземні гості побачать багато цікавого і корисного. Міністр наголосив на важливості якісного осучаснення озброєння ЗСУ, заміни застарілих зразків на нові. Особливо важливо вийти на новий технологічний рівень виробництва. При цьому він зазначив, що це стосується оборонних підприємств усіх форм власності.

Міністр спростував чутки щодо ніби-то зменшення оборонного бюджету. Навпаки, зазначив він, бюджет МОУ навіть збільшено.

Разом із XVI Міжнародною спеціалізованою виставкою «Зброя та безпека ‑ 2019» розпочали роботу також XVIII Міжнародна спеціалізована виставка «Технології захисту/ПожТех-2019» та Міжнародна спеціалізована виставка «Expert Sequrity 2019».

У заході беруть участь 15 офіційних делегацій з Республіки Молдова, ОАЕ, Саудівської Аравії, Бразилії, Пакистану, США, Польщі, Словаччини, Нігерії, Лівану, Литви, Єгипту, Казахстану, Бахрейну, а також делегація експертів НАТО з питань управління життєвим циклом озброєння.

Загалом у виставці беруть участь 372 компанії, у т.ч. 48 іноземних з 16 країн (США, Польща, Данія, Фінляндія, Бельгія, Білорусь, Австрія, Чехія, Туреччина, Німеччина, Італія, Латвія, Хорватія, Ізраїль, Китай і Казахстан).

Експозиції займають площу понад 34000 кв.м., у т.ч. 31000 кв.м – у 4-х закритих павільйонах.

Українська експозиція представлена: ДК «Укроборонпром» (36 підприємств), ГО «Ліга оборонних підприємств України» (23 підприємства), ДП «Державне космічне агентство України» (2 підприємства), а також понад 130 іншими підприємствами усіх форм власності, що представляють не лише ОПК, а й суміжні та цивільні галузі промисловості.

На виставці також представлено експозиції профільних міністерств, а саме: Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Служби безпеки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Поряд з ними, свою продукцію низка державних і приватних виробників експонують на індивідуальних стендах, це загалом 59 натурних зразків бойової і допоміжної техніки різного призначення, а також технологічне обладнання для виробництва ОВТ. Остання демонструється як у павільйонах, так і на відкритих майданчиках.

Програма виставок передбачає проведення 21 науково-практичного заходу, тематичних конференцій, круглих столів, семінарів тощо.

Вже першого дня можна було бачити високий інтерес іноземних гостей до нових зразків ОВТ українського виробництва, зокрема, протикорабельного ракетного комплексу «Нептун», засобів РЕБ та перспективних БПЛА, у т.ч. розробки в рамках українсько-турецького СП, дистанційно керованих вогневих модулів тощо.

Також приємною новиною стало підписання меморандуму між Міністерством внутрішніх справ України та ДП «Антонов» щодо замовлення 13 патрульних літаків Ан-178 для потреб Національної гвардії України.

Специфіка проведення оборонної виставки в умовах триваючої війни з РФ зумовлює певні обмеження щодо наслідків переговорів та предметів зацікавлення тих або інших потенційних замовників у конкретних замовленнях. Тим не менше, навіть за таких умов, інформація про наші успіхи має доводитись до суспільства, що є одним із аргументів на нашу користь у площині інформаційного протистояння.

Отже, 8 жовтня під час роботи виставки делегація однієї з країн ПСА висловили зацікавленість однією з експортних пропозицій у сфері військового кораблебудування (ДП ДПЦК). Зокрема, йдеться про можливість придбання або ліцензійного будівництва патрульних катерів за українськими проектами у цій країні.

191008 zib 9

Цього ж дня відбулися дуже плідні переговори за участі Начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенанта Руслана Хомчака з керівництвом польської компанії WB Electronics S.A. щодо розширення двосторонньої співпраці у сфері інтеграції засобів управління вогнем, можливості спільних розробок у цій сфері і впровадження результатів на озброєння ЗСУ.

Проведення виставки напередодні Дня захисника України матиме не тільки величезне практичне, а й суспільне значення. Адже виставка «Зброя та безпека» є унікальним інструментом як для поглиблення військової та військово-технічної співпраці із зарубіжними країнами-партнерами, для посилення вітчизняного економічного потенціалу, так і для об'єднання всіх громадян України, навколо ідеї побудови нової сильної та квітучої України.

Виставка «Зброя та безпека» проводиться у форматі двох основних розділів:- Озброєння та техніка для армії і правоохоронних органів; - Зброя для цивільного населення.

Військова частина виставки представлена наступними сегментами:

- Озброєння і засоби індивідуальної екіпіровки солдата на полі бою;- Техніка та озброєння Сухопутних військ;- Озброєння і екіпірування правоохоронних органів;- Засоби забезпечення прикордонного контролю;- Військова авіація.

Цивільна частина експозиції традиційно представлена найрізноманітнішим асортиментом (в ціновому діапазоні і за кількістю всесвітньо відомих торгових марок) мисливської, спортивної, історичної та холодної зброї, товарів тактичного призначення, для полювання і активного відпочинку.

Виставка працюватиме з 8 по 11 жовтня 2019 року.

Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ

Читайте також: ОПК: доречні обладунки