Про це повідомляє ресурс c4isrnet.com. І це, за даними видання, є першим запуском, що здійснений Національним управлінням військово-космічної розвідки США після запуску останнього розвідувального супутника NROL-71 (KH-11-17, Crystal 17, USA 290) в січні 2019 року.
Наразі в NRO не розкрили деталі щодо самого супутника, що прихований під кодовою назвою NROL-82, однак відзначили, що "це корисне навантаження в інтересах національної безпеки та було розроблене, виготовлене та скероване Національним управлінням військово-космічної розвідки США".
Читайте також: Війна у космосі – якою вона може бути в сучасному світі
Також в агентстві заявили, що "NROL-82 всебічно забезпечуватиме завдання в інтересах національної безпеки США постачаючи розвідувальну інформацію вищому військово-політичному керівництву США, розвідувальному співтовариству та міністерству оборони".
Запуск надважкої ракети Delta IV Heavy транслювався у прямому ефірі. За кілька секунд до відриву ракети від землі в систему двигунів для їх охолодження впорснули рідкий водень, який планово спалахнув.
Коли горів "непідкислений" киснем водень, з боку здавалося, ніби-то трапилася аварія і ракета зараз вибухне - це особливість Delta IV Heavy (можна бачити на відео нижче з 21.40).
З огляду на секретність місії NROL-82, трансляція закінчилася одразу після "відстрілу" головного обтічника (на 27.55).
Незважаючи, на те, що відомості про супутник засекречені, в РФ вже висловили впевненість в тому, що американцями був виведений на еліптичну орбіту з перигеем 250 км і апогеєм 1020 км черговий розвідувальний супутник KH-11 Key Hole ("Замкова щілина") з оптико-електронною апаратурою.
Основне завдання цього супутника полягає в передачі розвідувальному співтовариству США в режимі реального часу зображень з ультрависокою роздільною здатністю.
Зокрема, роздільна здатність апаратури супутника KH-11 становить приблизно 15 см. Його головне дзеркало має діаметр 2,4 метра. Воно аналогічне тому, що встановлене на американському космічному телескопі Hubble. Цей інструмент дослідників дального космосу свого часу був створений компанією Lockheed Martin саме на основі розвідувального супутника KH-11.
За оцінками росіян, розмірами запущений американцями цього разу супутник також нагадує Hubble і має довжину 19,5 метрів, діаметр - близько 3 метрів. Ці розміри дали привід порівнювати ці супутники з автобусом, що близький до них за своїми довжиною та висотою.
В РФ говорять про те, що тепер, після цього останнього запуску, американське орбітальне угруповання має шість важких супутників типу KH-11. Вартість одного такого супутника може доходити до 2 млрд. доларів США.
Розвідувальні супутники серії KH-11 США запускають з грудня 1976 року постійно їх удосконалюючи. Спостерігачі оцінюють, що станом на сьогодні, було запущено 18 супутників, один з яких не був виведений на орбіту через позаштатну ситуацію. З 1976 року розвідка США отримує зображення високої роздільної здатності без необхідності спуску з навколоземної орбіти відпрацьованих фотографічних матеріалів - цей супутник став першим американським супутником-шпигуном, який використовував оптико-електронну цифрову фотокамеру.
Читайте також: Космічна розвідка – як це працює