ЗМІ розповіли, що Індія "поставила на паузу" контракт з РФ на поставку нової партії в 10 палубних гвинтокрилів радіолокаційного дозору (AWACS) типу Ка-31 загальною вартістю 550 мільйонів доларів, укладений якраз в лютому 2022 року.
Як привід Індія назвала те, що виробництво цих вертольотів та їх оплата може бути "загальмована" санкціями Заходу. Хоча, теоретично, ці Ка-31 індусам потрібні, щоб укомплектувати авіагрупу новітнього авіаносця INS Vikrant. І якби так й зрозуміло, що це – погана для нашого ворога подія. Але тут варто пояснити розгорнутіше.
Читайте також: Стала відома кількість та райони, де рашистські AWACS А-50 баражують: на скільки вони бачать вглиб України
Вертоліт Ка-31 був розроблений ще за радянських часів, після аналізу досвіду Фолклендської війни 1982 року, коли британські кораблі не мали "парасольки" радіолокаційного дозору, тому не могли вчасно збивати аргентинські ПКР Exocet або ж літаки з вільнопадаючими бомбами. Серійне виробництво Ка-31 стартувало уже в 1995 році. І далі маємо такий парадокс – морська авіація ВМФ РФ має лише два екземпляри Ка-31, а от ВМС Індії – аж 11 вертольотів цього типу, які були поставлені в 2000-х роках для комплектування авіагрупи авіаносця INS Vikramaditya.
Схоже, як адекватно застосовувати свої Ка-31, рашисти так і не вигадали. Є повідомлення у відкритих джерелах, що в 2016 році російські Ка-31 "засвітлись" у сирійській Латакії.
Влітку 2020 року обидва вертольоти цього типу ворог перекинув в тимчасово окупований Крим, начебто – для регулярного контролю надводною та повітряної обстановки над водами Чорного моря. Але для виконання подібних завдань орки використовували скоріше архаїчні Бе-12.
Наступив лютий 2022 року, РФ почала війну проти України, Чорноморський флот рашистів почав повну блокаду судноплавства до наших портів. Можливо, орки переоцінили свій потенціал, тому не стали застосовувати свої Ка-31, зокрема – для створення "парасольки" радіолокаційного дозору над крейсером "Москва".
Який отримав в борт дві наші ракети "Нептун", і безславно затонув. Таким чином, російські Ка-31 не пройшли випробування реальною війною на морі. І це могло стати реальною причиною, чому Індія вирішила не купувати ці рашистські "літаючі радіолокатори".
Більш того – Індія вирішила скасувати закупівлю в РФ 48 вертольотів типу Ми-17 під приводом, що індійський ОПК самостійно працюватиме над своїм середнім транспортним вертольотом. І таким чином Кремль уже втрачає Індію як "традиційного" покупця своїх озброєнь.
Читайте також: Російські гвинтокрили пішли в слід за кораблем: хто тепер ділитиме ринок Східної Європи