Друга демонстрація БПЛА Cormorant пройшла в 2018 році перед Збройними Силами Ізраїлю - клієнт, якому Tactical Robotics сподівається продати свою продукцію. Для компанії ця демонстрація стала важливим кроком вперед в порівнянні з січнем 2016 року, коли цей літак злетів вперше.
Cormorant виглядає незграбно (особливо в порівнянні з птицею, на честь якої його тепер називають), вистрибуючи прямо в повітря завдяки двометровим вентиляторним роторам, захованим під його кузовом. Єдині ознаки, за якими можна визначити, що він може летіти горизонтально - це два невеликих вентилятора, встановлених ззаду. Він має один турбовальний двигун, який часто використовується в звичайних вертольотах.
Читайте також: Радіоелектронна боротьба: що очікувати від нової програми армії США
Використання двох менших і закритих роторів, замість одного великого зверху, робить його більш придатним для польоту в гірських, лісистих або міських умовах. За словами компанії, він може працювати при більш сильному вітрі, ніж пілотований вертоліт.
Канальні конструкції вентиляторів відомі своєю нестабільністю, особливо при поривах і бічних вітрах. Щоб протидіяти цьому дисбалансу, Tactical Robotics розробили так звану систему управління лопатями на вході і виході кожного вентилятора. Система управління переміщує лопаті незалежно один від одного, створюючи бічні сили і протидіючи поривам.
Можливості двигуна дозволяють дрону підіймати більше 450 кг вантажу або двох поранених, з дальністю польоту близько 48 км і швидкістю польоту понад 160 км / год. Цього може бути достатньо, щоб дістатися до лінії фронту, скинути припаси, а потім повернути поранених військових. Якщо щось піде не так, додатковий парашут повинен забезпечити більш м'яку посадку.
На борту літака пацієнти будуть пов'язані з базою через систему дистанційного моніторингу. Персонал на місцях зможуть перевірити життєво важливі органи солдат, а також поспілкуватися з ними по відеозв'язку.
За межами поля бою, цей вид безпілотного «літаючого автомобіля» міг би підійти рятувальникам. Пожежні бригади могли б відправити його щоб врятувати людину, яка потрапила у пастку в лісовій пожежі, або на дах палаючої висотної будівлі. Пожежні відділення вже використовують безпілотники меншого розміру з віддаленими камерами для визначення пожеж або виявлення зниклих людей. Так що це був би наступний логічний крок.
Хоча такий план вимагає подолання всіх видів нормативних і тактичних перешкод - кожна успішна демонстрація наближає це бачення до реальності.
Читайте також: У Польщі активізували розробку ракетного винищувача танків Ottokar-Brzoza