Зазвичай у нас Ізраїль використовують як приклад організації сухопутної та повітряної компоненти збройних сил. І про Ізраїль не прийнято говорити як про кораблебудівну державу. Але сьогодні варто розповісти про приклад від ізраїльських корабелів, який слід врахувати й українському ОПК та вітчизняним Військово-Морським Силам.
Портал Naval Post розповів: флот Філіппін уклав угоду з Ізраїлем про поставку восьми патрульних катерів Shaldag MK V. Вартість поставки – 127,9 мільйонів доларів, або ж 16 мільйонів доларів за один корабель.
Читайте також: Сенсаційні побажання: Командувачі родів військ ЗСУ розповіли, яке нове озброєння вони хочуть
Додатковий пункт угоди – поставка озброєння для цих кораблів вартістю 79,4 мільйони доларів.
Зокрема, усі вісім катерів будуть оснащені бойовими модулями RCWS Typhoon, до набору оснащення яких входить 12,7 мм кулемет і 7,62-мм кулемет, або ж – автоматичний 40-мм гранатомет із боєзапасом в 230 пострілів.
Чотири патрульні катери Shaldag MK V – отримають пускові установки Typhoon-MLS NLOS для запуску ракет Spike NLOS, дальність стрільби котрих – до 25 кілометрів.
Такий доволі пристойний набір озброєння буде встановлений на кораблі з відносно невеликими габаритами, однак – із відмінною морехідністю.
Зокрема, водозаміщення патрульних катерів Shaldag MK V складає 95 тонн, довжина корпусу – 33 метри, чисельність екіпажу – 14 осіб, швидкість ходу – 40 вузлів, дальність та автономність плавання – 1000 миль при 12 вузлах, до шести діб.
Цікаво, що патрульні катери Shaldag усіх модифікацій першопочатково заточувались саме на експорт: 17 кораблів такого проекту було збудовано на Шрі-Ланці за ізраїльською технологією та під наглядом ізраїльських фахівців.
Самі ВМС Ізраїлю – мають лише два таких кораблі, ще два - флот Екваторіальної Гвінеї, один Shaldag - має флот Кіпру.
Із цієї історії випливає два прямих висновки для України.
Перший – раз Командування ВМС нашої країни ставить перед собою завдання "прокачки" патрульних можливостей національного флоту, слід прагнути до повного озброєння наявних та перспективних патрульних катерів легкими ракетами із дальністю стрільби до 20-30 кілометрів.
Другий – проекти будівництва кораблів за іноземними проектами, як то британські ракетні катери чи турецькі корвети Ada все рівно передбачають широку участь наших конструкторів та кораблебудівних підприємств. Відповідно, "імпортні" проекти кораблів для ВМС України варто "локалізувати" так, щоб самим в перспективні продавати на експорт ракетні катери чи корвети вітчизняного виробництва.
Читайте також: Німецький фрегат під час навчань настріляв майже стільки ракет, як увесь ЧФ РФ за 2020 рік