xcounter
#

Чим Leopard 1A5 відрізняється від інших модифікацій, і чи є суттєва різниця між Т-54/Т-55 і Т-62

10101
Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt
Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt

Що треба розуміти про характеристики танків "Холодної війни", які зараз використовуються на полі бою в Україні

В строю ЗСУ вже поступово з’являються перші танки типів Leopard 1A5, і уже йде мова про пошук додаткових джерел поставки таких машин для нашого війська, зокрема від Греції. В свою чергу, російські окупанти розширюють використання архаїчних танків типів Т-54/Т-55 і Т-62 у війні проти України, використовуючи такі машини як штурмові гармати за принципом "їздить і стріляє", як "танки-камікадзе" або ж як мобільні вогневі точки на блок-постах.

Ці тенденції стимулюють детально розібратись в характеристиках вище згаданих машин, які знайшли своє місце на полі бою війни РФ проти України. І тут нам допоможе відповідний огляд від польського порталу Defence24.

Читайте також: На Gripen може бути "новий" замовник, в якого нема грошей на нові літаки
Підбитий бійцями ЗСУ рашистський Т-55, літо 2023 року, джерело - телеграм-канал NMFTE

Для початку варто деталізувати, чим саме танки модифікації Leopard 1A5 відрізняються від танків цього ж типу, але старіших модифікацій. Для розуміння, за весь час серійного виробництва загалом було виготовлено понад 4,7 тисяч танків Leopard 1, котрі в свою чергу розподіляються одразу на 12 модифікацій чи під-модифікацій – власне Leopard 1, Leopard 1A1 (із під-модифікаціями А1-А4), Leopard 1A2 (з під-модифікаціями A1-A3), Leopard 1A3 (з під-модифікаціями A1-A3), Leopard 1A4 та Leopard 1A5.

Окремо варто деталізувати, що лише машини модифікацій Leopard 1A1-A4 виготовлялись серійно, а от Leopard 1A5 виготовлялись шляхом модернізації машин під індексом Leopard 1A1A1.

Танки Leopard 1A1A1 були характерні посиленим бронюванням башти, порівняно із "базовим" Leopard 1A1. А в свою чергу, Leopard 1A5 відрізнялись установкою цифрової системи управління вогнем з використанням прицілу EMES-18A1, створеного на основі рішень для прицілу EMES-15A1 для Leopard 2A4, та зміною геометрії розташування боєкомплекту на 55 пострілів до гармати калібру 105-мм.

У випадку з рашистськими Т-54/Т-55 і Т-62 варто просто узагальнити ті переваги, які на думку польських аналітиків, може нести рашистам використання таких танків у війні проти України.

Відновлення рашистських Т-62 на 103-ому бронетанковому заводі, весна 2023 року, зображення з відкритих джерел

В першу чергу, це достатньо висока вогнева міць, 100-мм гармата на Т-54/Т-55 і 115-мм на Т-62, чого цілком достатньо для боротьби проти тих же Leopard 1. В другу чергу – відсутність складних прицільних пристроїв та систем управління вогнем, що начебто спрощує освоєння таких архаїчних танків їх екіпажами. Ну і також – можливість розміщення блоків "Контакт-1" для підсилення захисту.

Ці всі деталі матимуть своє значення для подальшого перебігу подій на полі бою війни РФ проти України.

Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt
Читайте також: ЗСУ вперше знищили складну та дуже рідкісну ціль з дивною назвою "Свет-КУ"