xcounter
#

Британці остаточно попрощалися зі своїми C-130J, тепер літаки, яким понад 50 років, підуть на продаж

3462
Всі фото – Royal Air Force
Всі фото – Royal Air Force

Британці експлуатували свої Hercules вже понад п’ять десятків років

Королівські ВПС Великої Британії попрощалися зі своїми військово-транспортними літаками C-130J Hercules – про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства. Як відзначається, офіційно літаки були виведені з експлуатації 30 червня, водночас прощальний політ британських транспортних літаків відбувся декількома тижнями раніше, а саме 14 червня.

У ньому брали участь три літаки C-130J з 47-ї ескадрильї, які з 10:00 до 17:00 за місцевим часом зробили "коло" в небі над Об’єднаним Королівством (нижче на інфографіці маршрут літаків під час прощального польоту).

Читайте також: США хочуть новий "літак Судного дня", обрали саме C-130J, справа в антені у 8 км і не тільки
Royal Air Force C-130
Фото: Royal Air Force

Таким чином, літаки від Lockheed Martin прослужили британцям понад 56 років – перший Hercules C Mk 1 (британське позначення C-130К) було доставлено в країну у грудні 1966 року з заводу компанії.

Згідно з даними Military Balance, станом на 2022 рік британці всього у своєму активі мали 14 цих літаків, з яких 13 – у версії C-130J-30 (С4) та один – у версії C-130J (С5). Водночас відомо, що станом на квітень 2023 року в експлуатації знаходилися всього шість літаків.

Далі ці літаки відправляться на продаж – про такі плани Великої Британії стало відомо ще у жовтні 2022 року, хоча залишається невідомим, в якому стані перебувають всі 14 британських літаків з урахуванням їхньої ефективної експлуатації.

Водночас відмова британців від одразу 14 транспортних літаків викликала питання – а чи вплине скорочення британського флоту транспортних літаків аж на третину на підтримку ЗСУ, і насправді можна констатувати той факт, що навіть якщо у британців й будуть випадки, коли літаків не вистачатиме, то вони можуть залучити борти від інших країн, наприклад Нової Зеландії.

Читайте також: Для стрільби із HIMARS є один цікавий формат, але для нього треба C-130