Збройні сили Бразилії ведуть програму ASTROS 2020 по розробці ракетної системи, прототипом якої виступатиме уже існуюча реактивна система залпового вогню ASTROS II, і дальність стрільби якої складатиме до 300 кілометрів.
Один із кроків на шляху цієї програми, як зазначає портал Army Recognition – 31 липня цього року бразильські артилеристи провели із пускової установки РСЗВ ASTROS II випробувальну стрільбу ракетою SS-60, яка пройшла модернізацію та має дальність стрільби до 70 кілометрів.
Читайте також: Бразилія знову прицінюється до української зброї (фото)
Як "штатну", комплекс за програмою ASTROS 2020 має використовувати крилату ракету AV-MTC, що матиме дальність стрільби до 300 кілометрів. Перший прототип такої ракети був представлений публіці наприкінці 2019 року.
Ракета AV-MTC має твердопаливний двигун, використовує для наведення інерційну навігаційну систему та GPS. Довжина фюзеляжу – 5,5 метрів, польотна маса – 1400 кілограмів, зокрема маса бойової частини – 200 кілограмів, швидкість польоту – дозвукова.
Цікаво, що для свого тактичного ракетного комплексу за програмою ASTROS 2020 Бразилія хоче використовувати шасі від чеської "Татри", а саме - Tatra Trucks T815-790R39 6×6 та T815-7A0R59 4×4, хоча на "на базовій" РСЗВ ASTROS II використовується шасі Mercedes-Benz 2028A 6x6.
Окрім шасі, тактичний ракетний комплекс за програмою ASTROS 2020 відрізнятиметься від "базової" РСЗВ ASTROS II наявністю броньованої кабіні екіпажу, цифрових засобів зв’язку та навігації, і також – новим радаром стеження, що має замінити собою Contraves Fieldguard AV-UCF.
В свою чергу, реактивна система залпового вогню ASTROS II була поставлена на озброєння бразильської армії ще в 1983 році.
В результаті ланцюжка вдосконалень ця система отримала можливість застосування одразу п’яти типів некерованих реактивних снарядів різного калібру. У випадку із SS-60 – одна установка ASTROS II може нести пакет із чотирьох таких ракет.
Читайте також: Бразилія хоче замовити колісні САУ для своєї армії