xcounter
#

Бразилія знову прицінюється до української зброї (фото)

5800
Бразилія знову прицінюється до української зброї (фото)

Однак, на відміну від попередніх перемовин, цього разу візит може мати більш конкретні наслідки

На цьому тижні в Україну з візитом прибула делегації з Федеративної Республіки Бразилія на чолі з членом Палати Депутатів Національного Конгресу Федеративної Республіки Бразилія, голови Комісії з міжнародних відносин і національної оборони Національного конгресу Бразилії Едуардо Болсонарo.

Окрім проведення офіційних переговорів та зустрічей з представниками українського ОПК, бразильські гості відвідали кілька великих українських підприємств (ДП "Антонов", ДККБ "Луч" та КП СПБ "Арсенал") й ознайомились з деякими новинками вітчизняної зброї на демонстраційному показі, який було організовано ДП ДГЗП "СпецТехноЕкспорт".

Читайте також: Україна готова модернізувати танки М60 Бразилії і ще 15 потенційних проєктів збройової дружби

На останньому, в присутності Посла України в Бразилії та Посла Бразилії в Україні, Едуардо Болсонарo зміг власноруч оцінити продукцію, яка здебільше (окрім експозиції АТ "Завод "Маяк") була представлена зразками від приватних підприємств (зокрема багатьох членів ГС "Ліга оборонних підприємств України").

Маяк
Хоч статичну демонстрацію української техніки спеціального призначення організувала на своїй території ДП ДГЗП "СпецТехноЕкспорт" (входить до складу ДК "Укроборонпром") власне від Концерну на ній були лише представники АТ "Завод "Маяк" з антиматеріальною ПГ "Нічний Хіжак"

На відміну від першого у своєму роді минулорічного заходу (пройшов у листопаді-грудені 2020 року), де окрім власне військових Бразилії були й представники підприємств ОПК цієї країни, і який мав більш показовий характер, цей візит може стати куди більш конкретним і продуктивним за наслідками.

Річ у тому, що глава бразильської делегації Едуардо Болсонарo безпосередньо відповідає за військовий бюджет Федеративної Республіки. Тобто, можна припустити, що після попередньої оцінки можливостей ОПК України, бразильська сторона почала "прицінюватись" до конкретних проектів або зразків для своєї армії.

Ріфф-П
Як колишній військовий Едуардо Болсонарo міг самостійно оцінити деякі з видів українського озброєння, як, наприклад, цей комплекс протидії БПЛА "Рифф-П" від InterProInvest

Крім того, Едуардо Болсонарo, як колишній спецпризначенець, здатен і самостійно оцінити деякі з видів озброєння та їх можливу ефективність й необхідність в армії Федеративної Республіки, і, ймовірно, має певний вплив на ще одного колишнього військового – чинного Президента Бразилії Жаїра Болсонару (власне він його син).

Також делегація Бразилії провела низку офіційних зустрічей
Також делегація Бразилії провела низку офіційних зустрічей

Таким чином, за підсумками цього візиту, можна сподіватися на поглиблення двосторонніх стосунків в оборонній сфері між двома країнами та вихід на укладення перших контрактів.

Читайте також: Embraer їде в Україну: чи побачимо ми Super Tucano на "Авіасвіт-2020"
Автомати "Вулкан-М" ("Малюк") від InterProInvest
Бронеавтомобіль "Козак-2М1" від НВО "Практика"
Малогабаритний тактичний пеленгаційний комплекс "PLASTUN RP-3000" від "НВЦ "Інфозахист"
БТР 6х6 "Отаман" від НВО "Практика"
Комплекс радіоелектронної боротьби проти БПЛА "Нота" від "Трител"
БПЛА АCS-3 (Raybird-3) від компанії "Скаетон"
Огляд БПЛА компанії ВІК "Девіро"
БПЛА PD-2 та Ciconia від UkrSpecSystems й ВІК "Девіро"
Піхотна гармата "Нічний Хижак" від АТ "Завод "Маяк"
БПЛА PD-2 від UkrSpecSystems