Міністерство оборони Німеччини відклало плани зі створення системи протиповітряної оборони наступного покоління, надавши перевагу інвестиціям у технології боротьби з дронами та модернізацію парка Patriot.
Відповідна заява була зроблена у вівторок, 23 березня. Таке рішення було прийнято після того, як у Німеччині декілька місяців обирали з-поміж дороговартісної системи протиповітряної оборони Taktisches Luftverteidigungssystem (або ж TLVS), призначеної для боротьби з ворожими ракетами та літаками, й дешевшим рішенням для перехоплення ворожих дронів.
Читайте також: Польща продемонструвала комплекс ППО і ПРО VSHORAD: перевірені рішення у новому втіленні (відео)

Представники Міноборони Німеччини повідомили, що планують розпочати модернізацію системи протиракетної оборони Patriot з 2023 року задля збільшення терміну служби системи до 2030 року.
Згодом у Берліні планують отримати нову систему захисту від загроз ближньої дії, замінивши "старий, якісно та кількісно недостатній флот" самохідних ЗРК Ozelot.

У Німеччині натякнули, що цей проєкт може стати основою для співробітництва з іншими країнами Європи. У заяві також стверджується про те, що у найближчому майбутньому можуть з’явитися спільні програми з іншими партнерами по ЄС та НАТО зі створення "європейської системи боротьби з БПЛА та іншими повітряними загрозами".

Ймовірність відмови від TLVS (уряд Німеччини офіційно не оголосив про скасування програми) пов’язана з тим, що у середньостроковому бюджеті Німеччини немає коштів для масштабних інвестицій у протиповітряну оборону.
Таким чином, шанси Німеччини найближчим часом отримати удосконалену систему ППО для захисту від гіперзвукових ракет та інших загроз значно зменшуються.

Разом з тим, цікавим є той факт, що модернізація Patriot не передбачає впровадження суттєвих нових можливостей, як-от 360-градусне покриття під час перехоплення загроз. А ця функція була основним стимулом для просування програми TLVS.
Зрештою, у заяві Міноборони було підтверджено, що ця вимога залишається актуальною.
Разом з тим, як стверджують у Defense News, представники Lockheed Martin (головний підрядник програми) мають плани "обговорити із замовником у найближчі тижні те, як можливості TLVS можуть допомогти майбутній розробці наземної протиповітряної оборони".
Така наполегливість компанії може бути пов’язана зі згадкою програми TLVS в останній бюджетній пропозиції Міністерства фінансів Німеччині від 22 березня, де система вказана як "частина набору програм, пов’язаних з міжнародними зобов’язаннями, за якими є загальнодержавна угода про фінансування".
Читайте також: Захист з білоруського напрямку: Повітряні Сили посилили ППО на Заході України