Генерал-лейтенант Л. Нейл Тургуд (L. Neil Thurgood), директор управління оперативних можливостей і критичних технологій армії США (RCCTO) повідомив, що армія вже почала відправляти цьому підрозділу обладнання, необхідне для підготовки до програми навчання особового складу.
![Випробування C-HGB армія США](/media/contentimages/a126025753b73d69.jpeg)
Одночасно виробляються пускові установки, вантажні автомобілі, трейлери і бойові операційні центри, необхідні для повноцінного функціонування першої батареї гіперзвукової зброї наземного базування, пише Defense News. "До кінця цього фінансового року, тобто у вересні, все необхідне обладнання буде доставлено в підрозділ", - сказав Тургуд Defense News в інтерв'ю 8-го лютого.
Читайте також: ПС США почнуть роботу над концепцією майбутнього літака-заправника у 2022 році
Компанія Dynetics Technical Solutions (DTS) була обрана для першого серійного виробництва прототипів C-HGB. Lockheed Martin буде виконувати функції системного інтегратора цього виду зброї.
Хоча Тургуд відмовився назвати конкретний підрозділ, який отримає першу батарею гіперзвукової зброї, він сказав, що вже обрані командири рот, батальйонів і бригад. Перший зразок нової зброї підрозділ отримає не раніше 2023 року, пише Defense News. До того військовослужбовці будуть тренуватися на навчальних макетах, що дозволяють повністю відпрацювати цикл передстартової підготовки.
![Перший підрозділ гіперзвукова зброя США](/media/contentimages/ca96025763e71110.jpeg)
Ця підготовка дозволить армії США приступити до спільних льотних випробувань з ВМС, які заплановані на перший квартал 2022 року. Вони також будуть готуватися до наступних випробувань в четвертому кварталі 22 фінансового року і в другому кварталі 23 фінансового року.
Підрозділ не братиме участі в гіперзвукових льотних випробуваннях, запланованих на третій квартал 21 фінансового року.
Перехід на нові технології - це не так просто, як багато хто вважає
Тургуд сказав, що він не може детально описати майбутні випробування, оскільки їх деталі засекречені. Проте, перше випробування C-HGB відбулося в березні 2020 року, коли він був запущений з Тихоокеанського ракетного полігону на острові Кауаї, Гаваї. Відзначається, що C-HGB досяг стійкого гіперзвукового ширяння на заданих відстанях.
Гіперзвукова зброя здатна літати швидше, ніж 5 Махів, і може маневрувати між різними висотами і азимутами, що ускладнює її виявлення. C-HGB складається з бойової частини, системи наведення, сполучних кабелів і теплозахисного екрану.
США беруть участь у гонці гіперзвукових озброєнь і систем захисту від них, оскільки Росія і Китай активно розробляють і випробовують зброю такого типу.
Читайте також: Програма LongShot: винищувачі та бомбардувальники отримають власні безпілотники з ракетами