Українська компанія Kvertus (входить до складу NAUDI), відома своїми засобами радіоелеткронної розвідки та радіоелектронної боротьби, нещодавно оприлюднила огляд своєї нової антидронової рушниці під назвою "Квертус" AD MW - її основна особливість полягає в тому, що, як розповідають у компанїі, "актуальна ітерація оптимізована та адаптована до конкретних сценаріїв застосування", а саме рушниця представлена у двох варіантів - проти FPV-дронів та проти дронів зі "скидами".

"Крім високої потужності, перевагою цієї рушниці є зручна ергономіка. Її зручніше тримати. Цього досягнуто за рахунок двох речей - конструкції, яка видовжена у задній частині, і за рахунок зміщення центру маси до людини. Відповідно її можна зафіксувати під плечем і працювати однією рукою", - розповідають у Kvertus. На рушниці також є дві планки Пікатінні.
Читайте також: Українські рішення проти дронів ворога: у Kvertus розповіли, як розвивали свої розробки
У версії проти FPV антидронова рушниця "Квертус" AD MW генерує радіозавади у діапазонах 700–900 і 900–1100 МГц. У версії проти дронів зі скидами генерує завади у діапазонах керування та відеотрансляції 400–2500, 5150–5250, 5700–5900 МГц.

Ефективна дальність дії в обох варіантах становить 100 м і більше, показник залежить від умов застосування. Вихідна потужність у версії проти FPV - 100 Вт, у версії проти скидів -90 Вт. Діаграма спрямованості антен по горизонту до 80 градусів, по куту місця - до 60 градусів.
Тривалість роботи від батареї - 90 хв, відзначається, що через 20 хв роботи є потреба у перерві на 5 хв. Рушниця готова до роботи не більш як за 30 секунд.

В обох варіантах маса становить 8 кг, у комплекті, крім самої рушниці та відповідно індикатора випромінювання, є також дві акумуляторні батареї, зарядний пристрій, ремінь для транспортування літня та зимова маскувальні накидки, сумка для перенесення тощо. За потреби комплектація може змінюватися відповідно до побажань замовника.
Читайте також: "Новатор-2" від "Української бронетехніки" пройшов випробування з системою РЕБ від Kvertus