xcounter
#

Вогневі випробування повітряного "Бар’єр-В" від КБ "Луч" - черговий етап завершено

Пуск "Бар’єр-В" з Мі-8МСБ-В
Пуск "Бар’єр-В" з Мі-8МСБ-В
9424

ПТРК "Бар’єр-В" від КБ "Луч" пройшов черговий етап державних випробувань

На полігоні Міноборони під Черніговом пройшов черговий етап державних випробувань повітряного протитанкового ракетного комплексу "Бар’єр-В" від ДККБ "Луч", які зафільмувала агенція Defense Express.

Під час випробувань, які проводились фахівцями Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, було здійснено декілька пусків ракет з вертольота Мі-8МСБ-В.

Читайте також: "Штурм-СМ": тотальна модернізація самохідного ПТРК для Збройних Сил України

Вогневі випробування дозволили оцінити всі системи, починаючи від виявлення та супроводження цілі, до керування ракетою у польоті та її роботи на всіх ділянках польоту. "Результат проведеного етапу випробувань позитивний", - повідомили у прес-службі ДНДІ випробувань і сертифікації ОВТ.

Бар’єр-В
"Бар’єр-В" у першу секунду після старту

ПТРК "Бар’єр-В" є повітряною версією відомого комплексу "Бар’єр", який встановлюється на БТР-3, БТР-4, інші бойові машини та призначений для знищення бронетехніки, укріплень та інших цілей. У порівнянні із наземною версією, ракета Р-2В довша та має більшу на 2,5 км дальність стрільби, яка становить 7,5 км. Принцип наведення залишився без змін - використання лазерного каналу для передачі команд управління.

Мі-8МСБ-В
Мі-8МСБ-В оснащено прицільною станцією ПМ-ЛКТ

Зазначимо, що під час цих випробувань було використано вертоліт Мі-8МСБ-В, який оснащено комплексом 524Р, до якого входить підвісна прицільна станція ПМ-ЛКТ від черкаського НВК "Фотоприлад". Ця прицільна станція забезпечує виявлення та розпізнавання наземних цілей на відстані до 10 км та формування лазерного поля для наведення ракет на відстані до 7,5 км.

ПМ-ЛКТ
ПМ-ЛКТ розроблено черкаським "Фотоприладом"

Зазначимо, що ПТРК "Бар’єр-В" може встановлюватись на вертольоти, які знаходяться на озброєнні ЗСУ - Мі-24 та Мі-8. А у якості прицільної станції, окрім ПМ-ЛКТ, може бути використані і інші, зокрема, ОПСН-І від "Ізюмського приладобудівного заводу".

Очікується, що після успішного завершення всіх випробувань та наявності відповідного замовлення, ПТРК "Бар’єр-В" значно розширить можливості ударних вертольотів українського війська, які отримають сучасну далекобійну та високоточну зброю.

Читайте також: Скільки насправді коштує ПТРК Javelin: американські документи