xcounter
#

Українські двигуни турецької авіації майбутнього: на що насправді здатний вітчизняний ОПК

Українські двигуни турецької авіації майбутнього: на що насправді здатний вітчизняний ОПК
2558

Запорізькі "Мотор Січ", "Івченко-Прогрес" та харківський ФЕД допомагають Туреччині створити власну авіацію XXI сторіччя

Туреччина зараз робить максимальні зусилля для того, щоб увірватися у перелік країн, які самостійно створюють сучасну бойову авіацію. Окрім нарощування успіху з БПЛА, Анкара веде розробку власного потужного ударного вертольоту та винищувача п’ятого покоління.

І в цій задачі Туреччині допомагає Україна - запорізькі "Мотор Січ", "Івченко-Прогрес" та харківський ФЕД беруть участь у цих проектах завдяки своїм виключним компетенціям.

Про те, як українським компаніями вдалось стати ключовим партнером Туреччини - у новому відеосюжеті Defense Express, команда якого побувала на виставці оборонних технологій SAHA у Стамбулі.

Зокрема, "Івченко-Прогрес" вже постачає двигуни АІ-450 для БПЛА стратегічного рівня Acingi від Baykar, а "Мотор Січ" спеціально для його важкої ударної версії доопрацює 1000-сильний МС-500.

Acingi

На запорізькому турбореактивному АІ-322Ф має піднятися в небо і найновіша розробка Baykar безпілотний винищувач MIUS.

MIUS

Проте, окрім дронів, українські двигуни будуть встановлені і на новий ударний вертоліт від TAI - ATAK II, який за своїми можливостями доволі схожий з американським AH-64 Apache.

Що більше, амбіційний проект Туреччини зі створення власного винищувача п’ятого покоління TF-X також не обійшовся без участі українських компаній.

TF-X
Дивіться також: ​Бойові модулі Aselsan для БТР "Хорунжий" та "Козак-2М": що Туреччина пропонує Україні