Одна з найпотужніших оборонних компаній Туреччини Aselsan продемонструвала можливості своїх легких бойових модулів SARP Dual та SARP KPVT в Україні на бронемашинах від НВО "Практика".
В першу чергу слід зазначити, що попри те, що в Україні налагоджена розробка та виробництво власних бойових модулів. Якщо говорити лише про серійні, то це - "Штурм", "Парус", "Спис", проте всі вони призначені для озброєння доволі важких бронемашин - БТР-3, БТР-4 та БМП-1ТС, а їх вага вимірюється у тоннах.
Водночас всі вітчизняні легкі бронеавтомобілі озброюється кулеметними турелями - тобто боєць має "працювати" поза межами бронекорпуса. І лише польська Oncilla у Збройних Сил України отримала легкий дистанційно керований модуль, який розробили на замовлення у ЄС.
Своєю чергою Aselsan такі модулі вже виробляє серійно і привіз в Україну одразу два зразки - SARP Dual та SARP KPVT. Ці модулі мають однакові прицільні станції з тепловізійним та телевізійним каналом, стабілізатори та "мізки", які забезпечують автотрекінг наземних та повітряних цілей.
Також вони мають схожу вагу близько 400 кг, яка може варіюватися в залежності від типу озброєння та встановлення бронювання. З додаткових цікавинок - можливість автономного живлення протягом декількох годин, що дозволяє працювати модулю без витрачання моторесурсу двигуна машини.
Головна різниця між ними фактично лише в озброєнні. SARP Dual, який був встановлений на бронеавтомобіль "Козак-2М", оснащений кулеметами 12,7 та 7,62-мм.
SARP KPVT з 14,5-мм кулеметом - на БТР "Хорунжий", який є глибокою модернізацією БТР-60 та зараз розглядається, як бронемашина для підрозділів територіальної оборони та платформа для командно-штабних, санітарних, зв’язкових та інших машин "другої лінії".
Дивіться також: ACS-3 від Skyeton: крило до крила з Bayraktar TB2 у Повітряних силах України