xcounter
#

​Бойові модулі Aselsan для БТР "Хорунжий" та "Козак-2М": що Туреччина пропонує Україні

693
​Бойові модулі Aselsan для БТР "Хорунжий" та "Козак-2М": що Туреччина пропонує Україні

Defense Express мав ексклюзивну можливість побачити на що здатні ці легкі бойові модулі, поспілкуватися зі зброярами та оцінити розробки Aselsan.

Одна з найпотужніших оборонних компаній Туреччини Aselsan продемонструвала можливості своїх легких бойових модулів SARP Dual та SARP KPVT в Україні на бронемашинах від НВО "Практика".

В першу чергу слід зазначити, що попри те, що в Україні налагоджена розробка та виробництво власних бойових модулів. Якщо говорити лише про серійні, то це - "Штурм", "Парус", "Спис", проте всі вони призначені для озброєння доволі важких бронемашин - БТР-3, БТР-4 та БМП-1ТС, а їх вага вимірюється у тоннах.

Водночас всі вітчизняні легкі бронеавтомобілі озброюється кулеметними турелями - тобто боєць має "працювати" поза межами бронекорпуса. І лише польська Oncilla у Збройних Сил України отримала легкий дистанційно керований модуль, який розробили на замовлення у ЄС.

Своєю чергою Aselsan такі модулі вже виробляє серійно і привіз в Україну одразу два зразки - SARP Dual та SARP KPVT. Ці модулі мають однакові прицільні станції з тепловізійним та телевізійним каналом, стабілізатори та "мізки", які забезпечують автотрекінг наземних та повітряних цілей.

"Козак-2" та "Хорунжий" з бойовими модулями SARP Dual та SARP KPVT
"Козак-2" та "Хорунжий" з бойовими модулями SARP Dual та SARP KPVT

Також вони мають схожу вагу близько 400 кг, яка може варіюватися в залежності від типу озброєння та встановлення бронювання. З додаткових цікавинок - можливість автономного живлення протягом декількох годин, що дозволяє працювати модулю без витрачання моторесурсу двигуна машини.

Головна різниця між ними фактично лише в озброєнні. SARP Dual, який був встановлений на бронеавтомобіль "Козак-2М", оснащений кулеметами 12,7 та 7,62-мм.

"Козак-2" SARP Dual

SARP KPVT з 14,5-мм кулеметом - на БТР "Хорунжий", який є глибокою модернізацією БТР-60 та зараз розглядається, як бронемашина для підрозділів територіальної оборони та платформа для командно-штабних, санітарних, зв’язкових та інших машин "другої лінії".

БТР "Хорунжий" SARP KPVT
Дивіться також: ACS-3 від Skyeton: крило до крила з Bayraktar TB2 у Повітряних силах України