Навчальне форсування Дніпра відбувалося поблизу села Львове Бериславського району Херсонської області.
Операцію здійснювали військовослужбовці 95-ї окремої Житомирської десантно-штурмової бригади ЗС України за участі десантників 16-ї десантно-штурмової бригади Збройних сил Великої Британії та за підтримки української авіації.
Читайте також: Збройні Сили України активізували навчання: від спецоперацій та повітряного бою до штурмових дій у місті
Бійці згідно із завданням командування захоплювали з боєм плацдарм на протилежному березі великої ріки. Далі на "відбиту" у ворога ділянку військові повинні були забезпечити переправу угруповання своїх військ. У свою чергу військовослужбовці, які переправилися, мали здійснили наступальні дії до визначених рубежів.
Напередодні форсування Дніпра під час всебічної розвідки "ворожих" позицій, сил та засобів ураження було залучено водолазів-розвідників. Досвідчені плавці дослідили протилежний берег на наявність інженерних та мінно-вибухових загороджень, фортифікаційного обладнання, пасток. Крім того, водолази заклали у дно та берег Дніпра дистанційно керовані вибухові пристрої.
Ворога позначали підрозділи однієї з українських мотопіхотних бригад.
Після нанесення артилерійського та авіаційного удару по позиціях "противника" у Дніпро зайшли бойові машини дистанційного розмінування місцевості. Далі на протилежний берег висадилося п’ять груп розмінування, які виконали інженерну дорозвідку плацдарму.
Ключовим дійством цього етапу операції стало власне форсування Дніпра.
Дніпро за допомогою пантонних засобів форсував британський десантний підрозділ на ББМ "Козак". За підтримки авіації, вогню зенітних установок ЗУ-23 та надводного загороджувального загону підрозділи Сил підтримки розгорнули понтонно-мостову переправу. Понтонно-мостові батальйони навели наплавний міст завдовжки близько півкілометри. Водночас на лівому фланзі, для введення противників в оману, була поставлена хибна переправа із макетами танків на понтонах".
Метою навчань "Об’єднані зусилля-2020" є нарощування оперативних спроможностей органів військового управління ЗСУ та органів управління інших складових сил оборони, здійснення ефективного управління військами і силами в ході ведення операції. Навчання будуть проведені на єдиному оперативно-стратегічному фоні, які наближені до імовірного характеру розвитку воєнно-політичної обстановки навколо України.
У ході навчань органи військового управління ЗСУ розгортаються на пунктах управліннях вже в нових J-структурах. Це навчання стане контрольним заходом для перевірки нової системи управління в українських військах.
Під час навчання перевіряються системи зв’язку, розвідки, отримання інформації та обмін нею, як між органами управління Збройних сил, так і між силами і засобами країн-членів НАТО. Вперше до проведення стратегічного командно-штабного навчання залучені військові підрозділи Збройних сил країн-членів НАТО (США, Велика Британія) для спільного виконання навчально-бойових завдань, радники представництва НАТО в Україні, представники Офісу зв’язку НАТО в Україні, також інструктори, військові радники, спостерігачі від США, Великої Британії, ФРН, Литовської Республіки та Республіки Польща. Загалом за проведенням навчань спостерігають до 200 іноземних інструкторів, військових радників та спостерігачів.
Раніше Defense Express повідомляв, що в рамках навчань "Об’єднані зусилля 2020" на півдні України були розгорнуті комплекси "Нептун", "Вільха", "Точка", "Смерч" та "Ураган" а перед цим НАТО організувало масштабну повітряну розвідку дій Росії біля України.
Читайте також: 29 років безпеки та оборони України: від спадщини СРСР до НАТО