xcounter
 Ворог під боком: аналіз та оцінка стану Чорноморського флоту Росії

Ворог під боком: аналіз та оцінка стану Чорноморського флоту Росії

Не такий страшний, як його малюють. Якщо знати вразливі місця
3999

Чорноморський флот, якщо порівнювати зі стратегічними Північним і Тихоокеанським, завжди відігравав другорядну роль в радянсько-російській історії. Після розпаду СРСР значна частина його корабельного складу була «порізана на голки» через неспроможність утримувати таку кількість застарілих бойових одиниць.

Втім, у 2014 році, після російської окупації Криму, ЧФ РФ отримав не тільки воєнно-стратегічне значення, а й геополітичне. Військово-морське формування Росії в Чорному морі стало демонстрацією претензій РФ на домінування в регіоні, а угруповання сил в Криму – ще й символом ударного кулака проти НАТО…

Після окупації Криму військово-політичне керівництво Росії вдалося до посилення не лише військового угруповання на анексованому півострові, а й власне Чорноморського флоту. Розпочався процес якісного й кількісного посилення ЧФ, підтягування його до показників часів СРСР. З часу окупації Криму ЧФ отримав понад 20 нових бойових одиниць. Серед них три фрегати проєкту 11356, шість підводних човнів проєкту 636, патрульні корвети проєкту 22160 і ракетні катери проєкту 21631. Усі бойові одиниці оснащені крилатими ракетами «Калібр».

Читайте також: Чорноморский флот Росії проведе стрільби у Чорному морі

Уже сьогодні в складі ЧФ налічується 74 бойових кораблів і катерів, серед яких 7 дизельних підводних човнів. Будівництво нових кораблів і катерів для ЧФ, за заявами російських посадовців, триває. А деякі експерти говорять про витіснення Росією суперників з Чорного моря та створення тут нею такого собі «Mare Nostrum». Отже, стан справ на Чорноморському флоті Росії потребує ретельного аналізу і відповідної оцінки.

Питання кількості та якості

Станом на кінець 2019 року Чорноморський флот РФ нараховував 227 одиниць плавзасобів, з них бойових кораблів та катерів – 74 одиниці (32,6% від усього корабельного складу), плавзасобів забезпечення – 153 (67,4%). Середній вік всіх плавзасобів – 30,4 року. Середній вік бойових кораблів та катерів – 20,2. Причому на одну бойову одиницю приходиться 2,07 допоміжних плавзасобів, що зумовлено не тільки незбалансованою структурою флоту, а і його низьким технічним станом. Це, своєю чергою, потребує постійного супроводження бойових кораблів в морі.

Повна версія статті
доступна передплатникам

Щоб отримати доступ, необхідно зареєструватись на сайті та обрати варіант передплати.

РЕЄСТРАЦІЯ
Я вже зареєстрований передплатник. Увійти