Для РФ модулі УМПК, які встановлюються на звичайні авіаційні бомби стали дешевим та масовим засобом далекобійних авіаційних ударів.
І як саме вони стали дешевими цілком пояснює результат розбірки модуля УМПК, який виклав у мережу блогер під ніком "Трофейщик".
Читайте також: Армія США спочатку хотіла заміну PAC-3 до Patriot, а потім зрозуміла, що й ця протибалістична ракета хороша
І хоча увага на відео прикута до зняття антени супутникової навігації "Комета-М", який демонструє доволі високу стійкість до засобів РЕБ, відео в цілому дозволяє оцінити саму технологічність розробки.
Зокрема сам модуль є по суті контейнером в якому міститься лише: рульовий сервопривід, блок навігації та керуючий блок.
Рульовий сервопривід має силу до 200 кг, чого достатньо для управління польотом ФАБ. Але, скоріш за все, для великокаліберних боєприпасів типу ФАБ-3000 їх потужність більша.
Вся електроніка встановлюється у вигляді готових модулів, які комунікуються між собою на стандартних роз'ємах, які додатково укріпленні клейкою стрічкою.
Живлення - з двох акумуляторних батарей, які тримаються на металевих хомутах та, як складається враження, мають доволі складне розведення до всіх елементів модуля.
Керуючий блок, розбірка якого показана в іншому відео, також є готовим однопалатним рішенням, а під ним знаходиться блок з гіроскопом.
Сама "Комета-М", заради якої і йде розбирання цих модулів вже давно вивчена. Більше того, зняті з цих модулів блоки навігації знаходять своє застосування і з українського боку. Звісно у всіх електронних компонентах використана здебільшого західна цивільна електроніка.
А загалом результат такої розбірки в цілком демонструє, що кінцеве збирання УМПК цілком побудовано на ручній праці із встановлення у корпус готових блоків та їх комутації між собою. І в умовах, коли по російськім військовим підприємствам не завдаються систематичні удари у Кремля вдається масштабувати виробництво зброї, зокрема і модулів УМПК, які виготовляють у підмосковному місті Корольов.
Читайте також: Одна з українських компаній хоче звести завод вибухівки в Литві, але чому саме там