xcounter
#

​"Отаман 6x6" від "Практики" пройшов заводські вогневі випробування

​"Отаман 6x6" від "Практики" пройшов заводські вогневі випробування
8209

БТР "Отаман 6x6", який розроблений приватною компанією "Практика" (Ліга оборонних підприємств України), 7 серпня пройшов заводські випробування вогневих можливостей машини.

Проект "Отаман 6x6" враховує останні тенденції розвитку колісної бронетехніки: підвищений бронезахист, наявність мінозахисту, великий запас вантажопідйомності, модульність, максимальна мобільність, та високий ступінь цифровізації.

Цей проект був розроблений компанією "Практика" для Збройних Сил України, зокрема для Морської піхоти України, у відповідності до спільного рішення з Мініоборони. Нині "Отаман 6x6" також пропонується закордонним замовникам.

Читайте також: БТР 6х6 армії України не потрібні. Чи, може, все ж потрібні?

"Отаман 6x6" сконструйований як модульна платформа на базі якої, окрім версії бронетранспортера, можливо створити мобільну мінометну систему, командно-штабну машину, санітарну та навіть "колісний танк".

У якості БТР він оснащується бойовим модуль БМ-3М "Штурм", який також встановлюється на БТР-3.

Арсенал цього модулю включає 30-мм автоматичну гармата, що має скорострільність у 330 пострілів на хвилину, кулемет та автоматичним гранатомет.

Також БМ-3М "Штурм" оснащений високоточним протитанковим комплексом "Бар‘єр" від ДККБ "Луч", що здатний знищувати сучасну бронетехніку противника на відстані до 5 км. За точність наведення на ціль відповідає сучасний цифровий комплекс з лазерним далекоміром, а також стабілізатор гармати.

Випробування БТР "Отаман 6x6" , які пройшли 7 серпня, підтвердили зручність застосування бойового озброєнням модуля з робочих місць оператора та командира. Робота перевірялась, зокрема, шляхом ведення вогню з 30-мм автоматичної гармати та кулемету.

Також на платформі "Отаман 6x6" можна реалізувати концепцію колісного танку - шляхом встановлення башти з 90-мм гарматою Cockerill (LCTS 90 MP або CSE 90 LP).

Ця система оснащена тепловізійною системою прицілювання, стабілізована у двох плоскостях та може використовувати високоточні керовані протитанкові ракети Falariсk 90 від ДККБ "Луч".

Кореспондент Defense Express мав можливість зробити детальний фотоогляд нового зразка БТР "Отаман 6x6".

Читайте також: ​"Отаман 6x6" від "Практики" пройшов ходові випробування - відео
Отаман 6x6
"Отаман 6x6"​ на вогневій позиції
Отаман 6x6
"Отаман 6x6"​. Вигляд з передньої проєкції. "Отаман 6х6" має повноцінний протимінний захист за стандартом НАТО STANAG 4569. Завдяки багатошаровій броні та протимінним сидінням машина забезпечує захист від вибуху 8 кг вибухівки. Крім цього він має протикульовий рівень захисту STANAG lvl 2 з усіх сторін та від 12,7 мм куль у лобовій проекції. А при встановленні додаткових керамічних елементів рівень захисту зростає до STANAG lvl 4, тобто від куль 14,5 мм на відстані 200 метрів у лобовій проекції.
Отаман 6х6
Важливою особливістю "Отаман 6x6", яка відрізняє його від старих радянських БТР, є його компонування з переднім розміщенням двигуна. Це дозволяє підвищити захист бійців, які розміщуються у задній частині машини та десантуються з корми
Отаман 6х6
Для висадки та операцій з вантажами у новому БТРі обрано комбінований варіант типу "двері в рампі", що дозволяє максимально спростити експлуатацію машини за різних умов
Отаман 6х6
У якості озброєння для "Отаман 6x6", у версії бронетранспортера, розглядається відмінно себе зарекомендовавший у реальних умовах бойовий модуль БМ-3М "Штурм", який також встановлюється на БТР-3.
Отаман 6х6
Заряджання гармати. 30-мм автоматична гармата має скорострільність у 330 пострілів на хвилину
Отаман 6х6
30 мм снаряди до автоматичної гармати.
Отаман 6х6
"Отаман 6x6", екіпаж якого складається з 3-4 осіб - командира, механіка-водія та одного чи двох операторів озброєння, має всередині єдиний броньований простір.
Отаман 6х6
Десант розміщується у спеціальних протимінних сидіннях. У БТР реалізован сучасну систему внутрішнього зв'язку
Отаман 6х6
У механіка-водія, окрім звичайних перескопічних приладів спостереження, є три широкоформатних екрани, на які виводиться відеозображення з камер, що значно спрощує керування машиною у бойових умовах. А у положенні "на марші" механік-водій може підняти люк та спостерігати за дорогою через броньоване скло.
Отаман 6х6
"Отаман 6x6" розганяється до 110 км/год завдяки дизельному двигуну Deutz TCD 2015 з потужністю у 558 к.с. та крутним моментом у 2080 Нм, а також автоматичній коробці передач Allison 4500 SP. "Отаман 6x6" має кліренс у 453 мм та незалежну підвіску військового типу від компанії Meritor
Отаман 6х6
Бронетранспортер може форсувати водні перешкоди уплав та розвивати на плаву швидкість до 8 км/год.
Отаман 6х6
Пульт управління системами в зоні десанту
Отаман 6х6
Дві бойові машини від НВО "Практика" - БТР "Отаман 6х6" та ББКМ "Козак-2М