xcounter
#

Оновлений "Новатор" від "Української бронетехніки" у деталях та подробицях від розробника

5104
Оновлений "Новатор" від "Української бронетехніки" у деталях та подробицях від розробника

"Новатор" отримав не лише нову версію для перевезення 10 бійців, а й значно ширші можливості підвіски для створення інших машин на його базі

"Українська бронетехніка" представила на виставці MSPO, що проходила у Польщі оновлену версію бронемашини "Новатор", який отримав якісно нові характеристики та можливості.

Про оновлену версію бронеавтомобіля, базова версія якого вже декілька років постачається до ЗСУ, в ефірі "Еспресо" розповів директор компанії Владислав Бельбас. Окрім того, розмова про машину ілюструвалась відео, яке дозволяє роздавитись додаткові деталі.

Читайте також: У "Асгард" розкрили промовисту статистику, скільки зброї FPV-дрони уразили лише за два бойові виїзди

Оновлений Новатор від Української бронетехніки

"Ця модифікація є однією з версій "Новатора", який постачається до війська з 2018 року у версії для перевезення 10 бійців. Також автомобіль, який ми демонстрували, був оснащений дистанційно керованим бойовим модулем з кулеметом калібром 12,7 мм. Була перероблена та посилена підвіска машини через збільшення його ваги й підсилено протимінний захист", - розповів Владислав Бельбас.

Зазначимо, як повідомлялось раніше, збільшення ваги також змусило конструкторів перейти на сучаснішу більш міцну, але тоншу бронесталь. А посилення підвіски означає можливість виготовлення на базі машини не лише транспортних варіантів, що полегшується концептуальним підходом у створенні машини за модульним принципом.

Оновлений Новатор від Української бронетехніки

Також увагу привертає бойовий модуль, який на демонстраційному відео був без озброєння. Його відрізняє розвинуті прицільні прилади. Й вочевидь мова йде про тепловізійний та денний канали.

Оновлений Новатор від Української бронетехніки

Як зазначив очільник "Української бронетехніки", вибір цього бойового модуля є певним компромісом співвідношення "ціна-ефективність", а також доцільності як такої. З боку Defense Express зазначимо, що зрештою мова йде про MRAP й багато інших серійних зразків бронетехніки такого класу взагалі обмежується кулеметною туреллю.

Оновлений Новатор від Української бронетехніки

А продемонстрований бойовий модуль відрізняється сучасною системою керування вогнем, який концептуально схожий з тим, який встановлений на Oncilla.

Також в оновленому "Новаторі" залишились доволі зручні елементи комплектації, на кшталт додаткових камер огляду у водія.

Оновлений Новатор від Української бронетехніки

Водночас участь "Української бронетехніки" у MSPO, як зазначив її очільник полягає не в тому, щоб продемонструвати розробки на продаж. Мова йде про фактично зворотний процес - залучення іноземних компаній у виробництво українського озброєння.

"Основна ціль участі у таких виставках зараз - це пошук коопераційних зав'язків, пошук партнерів з постачання комплектуючих, елементів, матеріалів тощо. Тобто зараз ми знаходимось на етапі розширення виробництва у всіх сферах від бронетехніки до боєприпасів", - підкреслив Владислав Бельбас.

На відео з 14:39

Він також додав, що ще одним фронтом робіт є завдання створення сервісних та ремонтних центрів для підтримки переданої західної техніки. При цьому іноземні партнери цілком готові йти на активну співпрацю й в них немає будь-яких побоювань.

Читайте також: Rheinmetall відновить ще 40 БМП Marder для ЗСУ, розкривши темпи робіт