У Китаї зараз дуже активно проходять польоти літаків нового шостого покоління, зокрема й важкого винищувача-бомбардувальника J-36, який відрізняється відсутністю кілю та цілим рядом унікальних рішень. Завдяки цьому з'являються все нові й нові кадри з ним, які дозволяють роздивитися додаткові деталі.
Зокрема з'явилось відео зняте під час посадки J-36, яке наразі є джерелом найчіткіших зображень цієї нової машини.
Читайте також: Сербія спочатку купувала БТР-80А та МиГ-29 в Угорщини, а тепер хоче з нею союз проти Хорватії, Албанії та Косово
А причина того, що звичайні китайці можуть фільмувати ці нові розробки пов'язана з тим, що J-36 є результатом роботи Chengdu Aircraft Industry Group, виробничі потужності та аеродром якої знаходиться у місті Ченду з населенням 20 млн, центрі провінції Сичуань у південно-західному Китаї. Тому часом винищувач бачать просто над містом й роблять дійсно красиві зйомки.
Завдяки чому вдається роздивитися деякі додаткові деталі. Наприклад, стало точно відомо, що J-36 використовує дуже рідкісне компонування із трьома двигунами, які, скоріш за все, мають пласке сопло. Два повітрозабірники розміщені знизу, а ще один - зверху, що також доволі малопоширеним рішенням.

J-36 має дуже потужне шасі з двоколісною носовою стійкою та візковим двоколісним шасі на основних опорах. Це говорить про доволі значну злітну масу літака. За оцінками максимальна злітна вага машини може складати 45-54 тонни.

Аеродинамічне рішення з використанням ромбоподібного
крила та великою носовою скулою, як вважається, оптимізовано під надзвуковий крейсерський режим польоту. Відсутність вертикального стабілізатора та рулів напряму компенсується розвинутою механізацією крила та керуючими поверхнями з 11 окремих елементів у хвостовій частині.
За своїми габаритами J-36 значно більший за китайські винищувачі J-20 та J-35, орієнтована довжина літака 20-26 метрів, розмах крила до 20 метрів, площа понад 190 м². Це дозволяє нести значний запас озброєння у внутрішніх відсіках, мати значний запас палива для тривалого польоту, а також місця для розміщення потужних сенсорів.

Ще однією особливістю літака є, мінімум, два члени екіпажу, які розміщені у кабіні пліч-о-пліч, а не тандемом, як на більшості двомісних літаків. Така схема дозволяє спростити взаємодію між пілотами й зазвичай використовуються у бомбардувальниках та ударних літаках.
Читайте також: Франція провела авіаційні ядерні навчання Poker-2025-1 й так, щоб бачили всі