xcounter
#

Кабіна новітнього B-21 Raider має дуже дивні вікна, не кажучи вже про розміри

31721
Кабіна новітнього B-21 Raider має дуже дивні вікна, не кажучи вже про розміри

Що вдалось розгледіти на перших фотографіях цього бомбардувальника в польоті

Перший дослідний екземпляр новітнього стратегічного бомбардувальника B-21 Raider уже проводить перші польоти, із яких уже просочились у соціальні мережі перші знімки, котрі дають певний предмет для аналізу характеристик цього літака. На цей момент звернули увагу автори порталу The War Zone, котрі виклали свій аналіз в окремій публікації, заодно порівнявши між собою B-21 з його прямим попередником B-2.

Що одразу кинулось авторам TWZ у вічі – новітній B-21 має явно менші розміри, аніж B-2, що може напряму впливати на рівень комфорту для екіпажу. А ще кабіна B-21 Raider має вікна дуже дивної форми, що одразу викликає асоціації з інопланетним кораблем.

Читайте також: Як Аргентина ще у 70-х роках створила танк TAM та тепер модернізує його до рівня M10 Booker
Ілюстративне порівння B-21 та B-2 в польоті, наводить TWZ, джерело - USAF/@thenewarea51

На перший погляд, така дивна форма вікон в кабіні B-21 Raider виглядає як "компроміс між функціональністю та вимогами до малопомітності", де бокова оглядність виглядає більш-менш прийнятною, а малий розмір лобового скла дає хоч якийсь огляд, необхідний при дозаправці в повітрі. Але з іншої сторони, це заодно демонструє, наскільки мало ергономічною є кабіна B-21 Raider для екіпажу, навіть в порівнянні з кабіною B-2 Spirit.

Тут мова і про вкрай незручне розміщення панелі приладів, і про вкрай малі габарити для комфортного розміщення екіпажу в умовах тривалих польотів, навіть з поправкою на заявлену "опціональну пілотованість" B-21 Raider.

B-21 Raider під час випробувального польоту, фото - Northrop Grumman

Але при цьому цікаво, що основні повітрязабірники на B-21 дуже вдало вписані в загальну аеродинаміку літака, а сопла реактивних двигунів взагалі виглядають невидимими, що в свою чергу забезпечує високий рівень малопомітності для цього бомбардувальника.

Також впадає у вічі, що на менші габарити в B-21, аніж у B-2, вказує також і конфігурація шасі. Дослідний екземпляр несе на борту номер AF 0001, та має систему передачі даних аналогічну тій, яка використовується наприклад на F-35.

Дослідний екземпляр B-21 Raider під час злету, фото - David Henry, Northrop Grumman

Обмовка про основні повітрязабірники була зроблена не просто так, оскільки на B-21 Raider проглядаються також і допоміжні повітрязабірники, які мають покращити характеристики маневреності цього літака.

До такого аналізу за дотичними даними доводиться вдаватись, оскільки єдині офіційні дані, які відомі по цьому бомбардувальнику – льотні випробування відбуваються точно за графіком з тим, щоб забезпечити вчасне надходження цього бомбардувальника на озброєння.

Дослідний екземпляр B-21 Raider на стоянці, фото - Jonathan Case, Northrop Grumman
Читайте також: "Зоряні війни" проти РФ: чому на вузол зв'язку під Алуштою пішло одразу чотири ATACMS