xcounter
#

Як виглядає російський дрон-ретранслятор "Упырь", як працює і які особливості

6018
Як виглядає російський дрон-ретранслятор "Упырь", як працює і які особливості

Використання дронів-ретрансляторів дозволяє збільшити дальність використання FPV-дронів, при цьому російський "Упырь" ще отримав захист від РЕБ за 2 долари

РФ активно розвиває тему FPV-дронів й не лише масштабує виробництво та збільшує темпи підготовки операторів, а й робить цю систему озброєння складнішою саму по собі.

Зокрема блогер DanielR виклав результати розбірки та аналізу російського дрона-ретранслятора "Упырь", який покликаний збільшити дальність та якість зв'язку між оператором та ударним FPV-дроном.

Читайте також: Якщо вчасно не замовити авіаносці, то низка постачальників може просто закритися, скаржаться у США

Вперше цей виріб був продемонстрований у РФ компанією "ПнВ" на виставці "Армия-2023" й вочевидь вже дібрався до фронту. Характерною деталлю комплексу є розміщення двох великих антен по боках дрона.

дрон ретранслятор

Сам він зібраний з цивільних комплектуючих, які є у вільному доступі. Наприклад, контролер дрона SpeedyBee F405 V3, компас iFlight (M8Q-5883 V2.0) та модуль зв'язку ExpressLRS. А модуль ретрансляції організований наступним чином:

Доволі цікавим рішенням є використання простого ПАВ-фильтра за два долари Tai-Saw Technology TA1090EC, який у цьому випадку відсікає всі інші сигнали за межами діапазону 1,075-1,095 ГГц. Тобто такий ретранслятор можливо задавити РЕБ лише у цьому вузькому діапазоні частот. Водночас такий фільтр, як пише DanielR зменшує кількість відеоканалів лише до одного.

Сам корпус дрона та антен надрукований на 3D-принтері. Враховуючи вагу ретранслятора знадобилось використати раму для октокоптера.

Зазначимо, що навесні 2023 року з'явилась інформація про перші практичні серійні кроки використанням ворогом ретрансляторів на цивільних дронах Mavic, на якому був прикріплений модуль-ретранслятор з автономним живленням та набором антен.

дрон ретранслятор

Водночас демонстрація спеціалізованого дрона відбулась наприкінці літа, а розбірка збитого зразка - через пів року після демонстрації. Тобто темп розвитку всієї теми з FPV-дронами об'єктивно галопує.

Читайте також: У Франції все менше вірять у пан'європейський винищувач FCAS та танк MGCS: їх просто не видно на горизонті 2045-2050 року