xcounter
#

Як виглядають та чим відрізняються від інших найсучасніші F-16 Block 70

12254
Як виглядають та чим відрізняються від інших найсучасніші F-16 Block 70

F-16 Block 70 є останньою серійною версією винищувача, який буде у строю ще декілька десятиріч та портфелем замовлень на понад 130 літаків

Першим замовником та отримувачем останньої на зараз версії F-16 Block 70 є Бахрейн, який замовив 16 літаків ще у 2017 році. Попри це контракт ще у стадії виконання робіт, а два літаки з партії знаходяться на авіабазі Едвардс, де пілоти 416-ої випробувальної ескадрильї виконують на цих машинах тестові та оціночні польоти.

Один з таких польотів потрапив на офіційні знімки повітряних сил США, який дозволяє доволі детально роздивитися цей літак, на що звернув увагу TWZ.

Читайте також: Хто після Німеччини може стати донором ще одного Patriot
F-16 Block 70

Самі фото були зроблені під час дозаправки літака з танкера KC-135, а сам F-16 у двомісній версії мав повноцінне навантаження для відпрацювання бойової місії: два підвісні баки, чотири JDAM (дві звичайні, та дві у з лазерним наведенням) на 250-кг бомбах на здвоєних пілонах, далі - одна AIM-9X та модуль тестової станції, а на закінцівках крила - по AIM-120.

Також під повітрозабірником встановлена станція Sniper Advanced Targeting AN/AAQ-33, яка необхідна для задання високоточних ударів по наземних цілях.

І хоча візуально F-16 Block 70 від попередніх версій відрізняється не так і сильно, хоча доволі характерною ознакою є коробчастих "хребет" від кабіни до хвоста, який вперше з'явився на ізраїльській версії F-16I Sufa, а потім на Block 60, найголовніша різниця у середині.

F-16 Block 70

Мова йде про нову РЛС AN/APG-83 з активною антенною решіткою з електронним скануванням, яка замінює AN/APG-68, має більшу дальність, швидкість дії та може працювати у режимі виявлення наземних цілей. Також цей радар одночасно є потужним інструментом РЕБ, який також вміє створювати завади на ворожих РЛС.

F-16 Block 70

Також було посилено планер, ресурс якого складає 12 тисяч годин, оновлена кабіна зі встановленими нових моніторів, комп'ютерів та інших цифрових систем, додана можливість встановлення конформних баків, які дозволяють значно збільшити час у повітрі.

F-16 Block 70

Наразі саме F-16 Block 70 є машиною, за якою черга вже вишукувалась з шести країн та на понад 130 літаків. При цьому поки виготовлено лише перші декілька серійних машин, але Lockheed Martin у цьому році планує виготовити 20 винищувачів F-16 Block 70. А у планах на 2025 рік вийти на позначку у 48 винищувачів цього типу.

Читайте також: Rheinmetall наближається до виробництва 130-мм танкової гармати: першої у новому калібрі за 50 років