Військово-морські сили Збройних сил України продовжують писати історію військової справи й здійснили чергове знищення рашистів засобом, який до цього ніхто не використовував. А саме за допомогою FPV-дрона, який запустили з морського дрона, українські захисники знищили російський вертоліт Ка-27.
Відповідне відео було викладено ВМСУ, на ньому, спочатку, момент ураження за допомогою морського дрона-камікадзе опор бурової установки "Сиваш" у Чорному морі, яку ворог намагається використовувати як майданчик для розміщення комплексів РЕБ, ППО та зв'язку.
Читайте також: РФ планує розширення свої сил безпілотних систем від 80 тис до 165 тис осіб, як це можуть зробити

А потім - сам удар по вертольоту Ка-27 за допомогою FPV-дрона, що намагався здійснити посадку.
Варто звернути увагу на те, що скоріш за все, це був дрон літакового типу. Зокрема він рухається зі швидкістю понад 115 км/год, а рухи по тангажу дуже гострі, що не характерно для дронів квадрокоптерного типу.
У результат удару вертоліт був знищений та повністю згорів, доля його екіпажу наразі невідома. А приємним бонусом цього є блокування майданчика для посадки. Тобто висаджуватися на цю платформу з вертольотів рашистам стане складніше.

Щодо місця запуску дрона, який знищив Ка-27, то він не показаний. Звісно можливо припустити, що він був заздалегідь запущений та мав подолати 100 км від берега до платформи, щоб у визначений час прибути у район цілі через годину після пуску.
Але значно ймовірніше, що його запуск був здійснений з морського дрона, який також виконував функцію ретранслятора, а також знімав удар на відео.

До цього часу українські морські дрони вже були помічені, як носії FPV-дронів. Зокрема, ще у грудні 2024 року ВМС України показали завдання ударів по буровим платформам за допомогою дронів, що стартували з морських безпілотних платформ, але вони були квадрокоптерного типу.
І цей напрям доволі активно розвивається, бо вже у вересні 2025 року українські морські дрони вперше були помічені з FPV-дронами на оптоволокні.
Також українські компанії публікували свої концепти морських дронів у ролі носіїв БПЛА літакового типу. Наприклад, MAC HUB, який показував саме таку конфігурацію свого морського дрона Katran X1, що мав нести дрони літакового типу "Оса".

За заявленими характеристиками "Оса" має крейсьрську швидкість у 90 км/год, максимальну у 175 км/год, дальність польоту до 70 км, а зв'язок через Starlink на пусковій за допомогою ретранслятора. Водночас наразі модель морського дрона, що доставив FPV-дрон невідома.
Читайте також: Мега-контракт на 114 Rafale для Індії поки не підписали, чи є шанс для України раніше стати в чергу на ці винищувачі









