Ідея доставки вантажів за допомогою ракет складно назвати новою, в якості ілюстрації можна назвати експеримент із "ракетною поштою", який флот США провів у 1959 році, використавши конвертовану крилату ракету Regulus із бойовою частиною масою 1,3 тонни.
Тепер американські військові хочуть повернутись до ідеї з доставкою вантажів ракетним транспортом, але тепер фігурує проект важкої ракети Starship на 100 тонн вантажу, над якою працює компанія SpaceX Ілона Маска.
Читайте також: У США перейменували "Залізний купол" на "Золотий купол" через дві дуже дурні помилки

Як пише портал The War Zone, проект по ракетній логістиці для Армії США має позначення Rocket Cargo Vanguard, орієнтований на доставку вантажів у Тихоокеанському регіоні, стартував ще в 2021 році, а згадана вище Starship там фігурує як по суті головний транспортний засіб, який планується використовувати у цій програмі.
Вибір важкої ракети Starship був спричинений виключно "людським фактором" - програму Rocket Cargo Vanguard чотири роки назад ініціював глава Транспортного командування Армії США (TRANSCOM) Стівен Лайонс, котрий тоді ж одразу оголосив про партнерство із SpaceX в рамках окресленого проекту.
Перспективу використання важких транспортних ракет американські військові оцінюють так – мовляв, Starship може взяти на борт стільки ж корисного навантаження, як і наприклад C-17 (тобто 100 тонн), але доставити в точку призначення свій вантаж ракета зможе явно швидше, аніж транспортний літак. Однак як далі хочемо наголосити від Defense Express, щодо такої специфічної концепції одразу виникає питання, чи вдасться її реалізувати на практиці.

Для початку нюанс в тому, чи вдасться саму важку ракету Starship довести до необхідної кондиції: її перший пуск у квітні 2023 року завершився невдачею, перший успішний суборбітальний політ відбувся вже в березні 2024 року, а перші випробувальні польоти з корисним навантаженням мають відбутись уже в 2025 році.
Тобто для початку відкритим є питання, чи взагалі вдасться створити відповідний транспортний засіб на основі Starship, який би міг функціонувати так, як це треба збройним силам США.
Наступний нюанс стосується інфраструктури під ракетну логістику. Як пише той же TWZ, для проекту Rocket Cargo Vanguard американські військові хочуть поновити роботу свого полігону на атоллі Джонстон в північній частині Тихого океану і там облаштувати космодром під вантажні ракети, робота якого має стартувати лише .

Але майбутній космодром на етапі випробувань має провести лише 10 посадок транспортних ракет за 4 роки, і якщо такі темпи будуть і при серійній експлуатації, то взагалі неясно, для чого такий проект починати.
Коротко нагадаємо, що перший та поки єдиний експеримент американських військових відбувся 8 червня 1959 року, для нього використали один із дослідних екземплярів ракети Regulus, що мав шасі та апаратуру для проведення посадки.
Пуск відбувся із субмарини USS Barbero за 100 миль від узбережжя Флориди, поштова ракета приземлилась на аеродромі "Мейпорт" авіації ВМС США після 22 хвилин польоту, на її борту був модуль із 3 тисячами листів для різних адресатів. Експеримент було визнано вдалим, але урядові структури США по невідомим причинам не стали розвивати тему із поштовими ракетами.
Читайте також: Як США у планують "Залізним куполом" захопити космос та вигравати всі війни XXI сторіччя