В ході слідства та судового розгляду матеріалів кримінального провадження, що відбувався за підтримки публічного обвинувачення Луганської обласної прокуратури, встановлено всі обставини цього злочину проти української Держави.
Про це повідомила прес-служба Служби безпеки України.
Читайте також: З України вивозили комплектуючі до штурмової авіації окупантів – СБУ заблокувала канал контрабанди
Зокрема, діючи за завданням представників російської ФСБ, зловмисник встановив контакт з військовослужбовцями одного з науково-дослідних центрів Збройних Сил України, які перебували у районі проведення операції Об’єднаних сил та мали доступ до відповідної документації.
Метою російської спецслужби було отримати відомості щодо ракетного комплексу "Нептун". Для цього російський шпигун передбачав підкупити українських військових. За передачу відомостей, що цікавлять російську сторону, агент запропонував військовим грошову винагороду, про що вони повідомили українську спецслужбу.
Завдяки принциповості українських воїнів та професійним діям співробітників контррозвідки Служби безпеки України, ворожого агента було затримано "на гарячому" при спробі передачі таємної технічної документації.
Врешті-решт український суд засудив зловмисника за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України. Найближчі роки він проведе за гратами.
Нагадаємо, що протикарабельний ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун" був розроблений ДККБ "Луч". Ця новітня українська військова розробка, що в серпні 2020 року була прийнята на озброєння ЗСУ, має стати зброєю стримування агресора на Чорному морі.
Зразки машин першого дивізіону протикорабельного наземного комплексу РК-360МЦ "Нептун" українці можуть побачити вже на військовому параді на День Незалежності України. Слід зазначити, що "Нептун" повністю переходить на шасі від чеської компанії Tatra.
Defense Express також повідомляв, що за 2020 рік контррозвідка Служби безпеки України викрила 15 ворожих агентів, 40 учасників незаконних збройних формувань, 3 шпигунів, а також попередила серію терактів у районі проведення операції Об’єднаних сил.
Ми також писали , що у 2021 році співробітники Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України заблокували канал контрабанди до РФ комплектуючих до штурмової авіації, а контррозвідники припинили розкрадання військовослужбовцем однієї з частин Міноборони військового майна, в тому числі і важливих комплектуючих для бомбардувальників Су-24.
Читайте також: Не дали викрасти документацію на "Нептун", попередили ряд терактів, викрили російських агентів – в контррозвідці відзвітутвали за 2020 рік