xcounter
#

Скільки ще російських Ан-124 "Руслан" заарештовано, де знаходяться та чи є шанси повністю припинити польоти "Волга-Днепр"

Ан-124 "Руслан" російської "Волга-Днепр"
Ан-124 "Руслан" російської "Волга-Днепр"
14393

Загалом у російській компанії "Волга-Днепр" 12 літаків Ан-124 "Руслан", на які Україною вже накладений арешт, але наразі конфіскувати можливо лише частину

Канада першою конфіскує у російській компанії "Волга-Днепр" літак Ан-124 "Руслан", який був заарештований 27 лютого 2022 року одразу після того, як країна приєдналась до санкцій проти РФ. Як заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, зараз йде процес підготовки до конфіскації літака, а також інших активів російської компанії у Канади та їх передачі до України.

І з огляду на все це буде не один літак Ан-124 "Руслан", який належить російській компанії, передача якого до України може відбутися у короткостроковій перспективі. Зокрема завдяки санкціям ще три літаки не змогли покинути Німеччину, всі вони знаходяться в аеропорту Лейпцига. Таким чином Берлін також може завершити всі юридичні формальності пов'язані з конфіскацією російського майна.

Читайте також: Кремль відстріляв майже 4300 ракет "Луна" та "Скад" в Афганістані після виходу військ, результату нуль
Ан-124 Руслан Волга-Днепр

Загалом у російській компанії "Волга-Днепр" в експлуатації було 12 Ан-124 "Руслан", арешт на них був оголошений Україною близько року тому і юридичною підставою стала неправомірна видача РФ сертифікатів льотної готовності на ці машини, в той час, коли це право належить розробнику - "Антонову". Ця причина зараз, в умовах війни, може здатися невідповідною, але юридичні процеси почались ще за декілька років до російського вторгнення, а рішення щодо арешту перших чотирьох літаків було прийнято ще у 2019 році.

Зазначимо, що зараз РФ не здійснює польоти своєї авіації до країн, які ввели санкції та з початком російського вторгнення закрили свій повітряний простір для російських літаків. Зокрема через це доволі значна кількість літаків цивільних російських авіакомпаній залишилась у лютому 2022 року на землі закордоном через те, що не отримали дозвіл на зліт.

Ан-124 Руслан Волга-Днепр

Але "Волга-Днепр" продовжує активні польоти літаків Ан-124 "Руслан", зокрема здійснюючи рейси до Китаю. Нагадаємо, що ця компанія у листопаді та грудні 2022 року організувала справжній повітряний міст, й мова йшла про півсотню рейсів на місяць.

За даними авіатрекерів РФ продовжує такі польоти, але зі значно меншою активністю. Зокрема за останній тиждень лише два Ан-124 "Руслан" здійснили польоти з Китаю, але необхідно зазначити, що РФ під час цих польотів часто вимикає транспондер. Але загалом можливо відмітити значно меншу активність польотів "Русланів" російської компанії, яка почала значно активніше використовувати Ил-76 для польотів.

Це пов'язано з тим, що РФ без двигунів Д-18Т та інших вузлів та агрегатів для Ан-124 "Руслан", які виробляються лише в Україні, стає все складніше підтримувати льотну готовність цих машин і зрештою вони просто залишаться на землі остаточно.

Читайте також: Окрім мікросхем у РФ є ще одна чутлива вразливість - підшипники без яких крутитися взагалі нічого не буде