Міністр оборони Олексій Рєзніков дав велике інтерв’ю порталу LB.ua, в якому зокрема сказав таку фразу – "я готовий додати до свого запиту до бізнесу, крім систем захисту – шоломів, бронежилетів, ще й патронні заводи та виробництво стволів. Для бізнесу це найкраща історія сьогодні".
Іншими словами, міністр оборони Рєзніков нятякнув, що хоче залучити саме український бізнес до історії з будівництвом нового патронного заводу в Україні. І більш того – хоче, аби саме за приватним сектором була прерогатива в постачанні набоїв для українського війська.
Читайте також: КБ "Південне" у 2021 році розпочало роботи зі створення баражуючих боєприпасів, які можуть запускатися з БПЛА
Далі Рєзніков розгортає свою думку так. Теоретично, Міноборони може взяти на себе ініціативу в проекті будівництва патронного заводу. Але далі можуть виникнути "регуляторні перепони".
За словами Рєзнікова, щоб запустити подібний проект, Міноборони має дати 10-річний контракт із ще неіснуючим підприємством. Наше законодавство таке робити забороняє, іншого способу забезпечити окупність та стабільність для проекту державного патронного заводу – схоже нема. Тому для Міноборони простіше та надійніше закупати набої за 3-річними контрактами. І відповідно – шукати приватних підрядників, які зможуть постачати та/або виробляти набої для українського війська.
Рєзніков аргументує, що по всьому світу патронні заводи належать приватним власникам, що дозволяє бути гнучкими у виборі замовників. Наприклад, у минулому році лише один Тайвань зміг викупити понад 2000 мільйонів набоїв на патронних заводах Європи.
До цього моменту державні структури та/або органи місцевого самоврядування заявляли уже декілька проектів по будівництву патронного заводу в Україні, і всі вони передбачали участь "іноземних інвесторів" сумнівної надійності.
Наприклад, у липні 2021 року мер Житомира Сергій Сухомлин заявляв, що виробництво патронів хочуть організувати "американські інвестори", що готові вкласти понад 100 мільйонів доларів.
А керівник "Укроборонпрому" Юрій Гусєв заявляв, що канадські компанії GL Munitions Inc. та Waterbury-Farrel начебто також готові вкластись у побудову патронного заводу в нашій країні. Ці проекти так і не вийшли з-за меж анонсів у площину практичної реалізації.
Читайте також: Керівництву ЗСУ вперше продемонстрували нову ББКМ "Козак-7"