Про роботу державного підприємства з початку збройної агресії РФ в Крим розповіли представники заводу (входить до складу ДК "Укроборонпром").
За словами заступника директора з виробництва ШРЗ Сергія Погорєлова, до 2014 року на підприємстві було освоєно лише середній ремонт шасі САУ 122-мм 2С1 "Гвоздика" та 155-мм 2С3 "Акація". Однак з початком бойових дій номенклатура продукції підприємства значно розширилася, потрібно було вирішувати гостре питання нестачі запчастин.
Читайте також: Шепетівський ремонтний завод відновить САУ 2С1 "Гвоздика" та 2С3М "Акація" для ЗСУ
"В Україні запасних частин для нашої техніки практично не виготовляли. Тому залучили близько 20 заводів у Хмельницькому до випуску в кооперації запчастин. За ці роки освоїли виготовлення близько 10 тисяч найменувань, яких у країні доти взагалі не виробляли. Тобто, завдяки цій роботі відбулося імпортозаміщення потрібних запчастин", - розповів Сергій Погорєлов.
Через величезні обсяги ремонтних та відновлювальних робіт для ЗСУ на підприємстві інколи працювали майже цілодобово, без вихідних та відпусток.
Загалом, за 6 років бойових дій (з 2014 по 2020) підприємство провело капітальний ремонт 735 одиниць ракетно-артилерійського озброєння (з яких 84 готові одиниці САУ 2С1 "Гвоздика") та поставило в військові частини Збройних сил 457 групових та окремих комплектів запасних частин для техніки.
"Окрім цього, для частин Національної гвардії відремонтували 500 одиниць техніки. А наші ремонтні бригади здійснили 138 виїздів у військові частини, де відремонтовано 321 одиницю техніки. Загальний обсяг товарної продукції для силових структур, з якими ми співпрацювали, - понад 2 мільярди гривень в період з 2014 по 2020 роки", - відзначила головний економіст - начальник планово-економічного відділу ДП "Шепетівський ремонтний завод" Діана Радіна.
Нагадаємо, наразі на підприємстві, окрім відновлення вже звичних артилерійських систем (як то САУ "Гвоздика", "Акація", "МСТА-С", "Піон" та буксированих 122-мм гаубиць Д-30), займаються також оновленням і модернізацією реактивних систем залпового вогню (122-мм "Град", 220-мм "Ураган", 300-мм "Смерч").
Так, ДП "Шепетівський ремонтний завод" опановував виготовлення повного спектра складових та компонентів для ракетної частини РСЗВ БМ-21 "Град", включно й з виробництвом направляючих труб артилерійської частини виробу. Кваліфікаційні випробування дослідних зразків чотирьох направляючих відбулись у 2019 році.
Окрім цього, на підприємстві розробили власний аналог радянського "Град" - 122-мм РСЗВ БМ-21 УМ "Берест"; працюють над розробкою 220-мм реактивної системи залпового вогню "Буревій" (аналог системи "Ураган") та виготовленням РСЗВ "Верба" та "Вільха".
Читайте також: Новітня українська РСЗВ "Буревій" пройшла вогневі випробування: ексклюзивне відео